Strona główna Wydarzenia Nabożeństwo w 81.rocznicę wywózki Polaków na Syberię

Nabożeństwo w 81.rocznicę wywózki Polaków na Syberię

0

W najbliższą niedzielę o godzinie 9.30 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na Osiedlu Młodych zostanie odprawiona msza św. w 81. rocznicę pierwszej wywózki Polaków na Sybir. Do uczestnictwa zaprasza Zarząd Koła Związku Sybiraków. Gmina Żarów przeprowadzi z nabożeństwa transmisję na żywo.

Zdjęcie archiwalne

– W obecnej, wyjątkowej sytuacji, kiedy w świątyniach może przebywać niewiele osób, będziemy dla Państwa transmitować na żywo uroczystą mszę świętą upamiętniającą tamte wydarzenia. Mszę świętą będzie można oglądać za pośrednictwem Żarowskiej Kroniki Filmowej na Facebooku Gmina Żarów oraz Youtube Gmina Żarów o godz. 9.30 w dniu 14 lutego 2021 roku. Zachęcamy do uczestnictwa i oglądania, zwłaszcza przedstawicieli Sybiraków mieszkających na terenie gminy Żarów – zapraszają przedstawiciele UM w Żarowie.

10 lutego 1940r. rozpoczęła się pierwsza masowa wywózka Polaków do syberyjskich łagrów, oficjalnie nazywana „przesiedleniem”. Ocenia się, że podczas czterech wielkich deportacji, które trwały do czerwca 1941r., komunistyczne władze sowieckie zesłały na Syberię łącznie od 1,5 do 2 milionów Polaków.

/opr. red./

Poprzedni artykułRząd poluzował obostrzenia. Od piątku mogą działać hotele, baseny, stoki i kina
Następny artykułBasen i kort w Świdnicy czynne od poniedziałku. Co z lodowiskiem?