Strona główna 0_Slider Można korzystać już z uroków następnych krytych pływalni

Można korzystać już z uroków następnych krytych pływalni

0

Dwie kryte pływalnie zlokalizowane na terenie powiatu świdnickiego wznowiły już swoją działalność, a kolejne dwie otworzą się dla klientów już od poniedziałku, 15 lutego. Wszystko ma związek z próbnym luzowaniem obostrzeń w trakcie pandemii koronawirusa. 

Od końcówki zeszłego tygodnia fani pływania mogą korzystać już z obiektów w Strzegomiu i Witoszowie Dolnym. Od dziś (poniedziałek, 15 lutego) dołączają do nich pływalnie w Świdnicy i w Żarowie. – Pływalnia kryta przy ulicy Równej w Świdnicy czynna będzie od 15 lutego – godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7.00-22.00, sobota, niedziela 10.00-18.00  Obiekt dostępny będzie także dla klientów indywidualnych – informuje Przemysław Grzyb ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 lutego uruchamiamy krytą pływalnię w Żarowie. Basen będzie ponownie czynny od poniedziałku 15 lutego: poniedziałek/piątek w godzinach 8.00-20.00 (ostatnie wejście 18.45), sobota 8.00-16.00 (ostatnie wejście 14.45), niedziela zamknięte. Pracujemy nad tym, aby od marca godziny basenu zostały wydłużone. Do Państwa dyspozycji będzie basen sportowy oraz brodzik. Strefa relaksu (tj. sauny, jacuzzi, bicze szkockie oraz zjeżdżalnia) pozostają zamknięte. Z basenu mogą korzystać wszyscy bez ograniczeń. Wracają nauki pływania (prosimy o kontakt z instruktorami) oraz aqua aerobik (wtorki oraz czwartki o 18.00). Wszystkie karnety, które były aktywne na dzień zamknięcia pływalni zostają automatycznie przedłużone o czas zamknięcia pływalni (karnety będą aktywne od 15 lutego). Przypominamy, że nadal działamy w pełnym reżimie sanitarnym. Apelujemy o przestrzeganie zasad sanitarnych takich jak: noszenie maseczek na terenie obiektu sportowego, przed wejściem na zajęcia, w szatniach i w toalecie oraz dezynfekcja rąk przed wejściem na halę basenową. Prosimy o restrykcyjne przestrzeganie rygoru sanitarnego, jak również nie przychodzenie na zajęcia sportowe mając jakiekolwiek objawy przeziębienia – czytamy w komunikacie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Cały czas gorsze wieści napływają niestety ze Świebodzic. – Wodne Centrum Rekreacji pozostaje nieczynne. W związku z interpretacjami uzyskanymi z Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i zakwalifikowaniu naszego obiektu jako aquaparku (nie ma znaczenie dla tego statusu czy części obiektu zostaną wyłączone), działalność Wodnego Centrum Rekreacji pozostaje zawieszona. Zgodnie z regulacjami Rozporządzenia Rady Ministrów dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, działalność aquaparków pozostaje zawieszona, a korzystać z niej mogą wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych. Niestety musimy jeszcze chwilę poczekać na pełne uruchomienie naszej działalności – przekazują przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Kopernika
Następny artykułJak dopasować zasłony do wnętrza?