Strona główna Artykuł sponsorowany Montaż profilu 4050

Montaż profilu 4050

0
Profil LED 4050 to rozwiązanie oświetleniowe przeznaczone do zawieszania na suficie lub w innych miejscach, w których przyda się dodatkowe oświetlenie. Profil świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach, będąc doskonałym wsparciem innych źródeł światła. Można go montować na wiele sposobów w zależności od indywidualnych potrzeb. Podstawowy sposób montażu znajdziemy w instrukcji dostarczanej wraz z profilem.

Zanim zamówimy produkt, warto upewnić się, co konkretnie wchodzi w skład zestawu, a jakie elementy montażowe trzeba dodatkowo zamówić. Do montażu profilu LED 4050 potrzebne będą między innymi elementy profilu, wkręt blokujący, taśma LED, dławnice, dociski, zawieszki, zaślepki, a także osłona oraz zasilacz 12V lub 24 V.

Pierwszym krokiem w czasie montażu profilu LED 4050 jest nawiercenie w profilach otworów na dławnice w tych miejscach, w których mają znaleźć się otwory na przewody zasilające. Potem należy nawiercić otwory na wkręty blokujące w wyprofilowanych liniach orientacyjnych. Muszą być one rozmieszczone parzyście i równomiernie wzdłuż oprawy. Następnie w obu profilach montuje się dławnice oraz zawieszki w górnym elemencie profilu. Zawieszki montuje się w sposób stabilny poprzez dokręcenie ich głowic. Kolejnym krokiem jest montaż wkrętów w otworach, ale tak, by ich gwinty nie wystawały z drugiej strony. Trzeba też w tym czasie zamontować zawieszki sufitowe oraz linki, na których zawiesimy profil. W następnym etapie montażu montujemy przewód zasilający – przeciągamy go przez dławnicę, wklejamy taśmę LED do elementu profilu, a następnie dociskamy przewód zasilający. Następnie łączymy ze sobą oba elementy profilu i dopasowujemy pozostałe elementy montażowe według instrukcji.

Schemat montażu profilu jest na tyle dobrze rozrysowany i opisany, że nie powinno być problemu z prawidłowym połączeniem wszystkich elementów. Sposób montowania profilu może się różnić w zależności od tego, czy chcemy zamontować go na suficie czy w innym miejscu.

Artykuł illuminations.pl

/Artykuł sponsorowany/