Strona główna Artykuł sponsorowany Maszyna do cięcia styropianu – 3 korzyści, jakie daje jej zakup

Maszyna do cięcia styropianu – 3 korzyści, jakie daje jej zakup

0

Termomodernizacja budynku pozwala nie tylko na zaoszczędzenie sporej kwoty na kosztach ogrzewania, ale również zapewnia ciepło w domu nawet podczas mroźnych, zimowych dni. Jednym ze sposobów jest ocieplenie elewacji budynku za pomocą styropianu. Jest to działanie dość skomplikowane, dlatego nie warto próbować wykonać go samodzielnie, ale skorzystać z usług wykwalifikowanych pracowników. Mają oni niezbędne narzędzia do wykonania tej czynności, takie jak maszyna do cięcia styropianu. Dlaczego to narzędzie jest tak przydatne?

  1. Zastosowanie styropianu do termomodernizacji
  2. Maszyna do cięcia styropianu – właściwości
  3. Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką maszynę?

Zastosowanie styropianu do termomodernizacji
Styropian to materiał, który oprócz świetnych parametrów izolacyjnych posiada wiele innych zalet. Jest on stosowany nie tylko do ocieplenia ścian, ale również dachów czy podłóg. Materiał ten jest nieszkodliwy dla zdrowia – nie wywołuje reakcji alergicznej, nie pyli i nie podrażnia skóry. Dzięki temu nawet podczas cięcia styropianu nie musimy korzystać ze specjalnych środków ochrony skóry. Jest on bardzo lekki, co znacznie ułatwia jego transport i obróbkę. Ma dobre właściwości mechaniczne, szczególnie wytrzymałość na ściskanie czy rozrywanie, poza tym zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia i gromadzeniu wilgoci. Jest również stosunkowo tani, co jest o tyle istotne, iż do termomodernizacji domu potrzeba sporą jego ilość.

Maszyna do cięcia styropianu – właściwości
Maszyna do cięcia styropianu okazuje się być bardzo przydatna zwłaszcza w przypadku konieczności precyzyjnego pocięcia grubego bloku materiału izolacyjnego, posiadającego czasem sporą szerokość. Urządzenie to wykonane jest z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne, co jest o tyle ważne, iż najczęściej praca wykonywana jest na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu szybko nagrzewającego się drutu oporowego samo cięcie jest niezwykle szybkie – trwa ono zaledwie kilka sekund. W dodatku nie potrzeba ciąć każdej płyty osobno – maszyna do cięcia styropianu potrafi obrobić cały blok materiału izolacyjnego nawet o wysokości 60 centymetrów.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką maszynę?
Maszyna do cięcia styropianu pozwala nie tylko na precyzyjne jego przycięcie, ale dzięki dokładnej obróbce umożliwia zminimalizowanie strat materiału. Jest to zaleta szczególnie przydatna dla firm budowlanych, które w taki sposób obniżają koszty termomodernizacji. Źle przycięty styropian to nie tylko straty w materiale, ale również zanieczyszczenie miejsca pracy, co narzuca konieczność sprzątnięcia pozostałości i wydłużenia czasu remontu. Urządzenie tnące styropian rozwiązuje ten problem, umożliwiając wykorzystanie w całości materiału izolacyjnego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMają dość nieodśnieżonych ulic i oblodzonych chodników. Mieszkańcy wystąpili do miasta z petycją
Następny artykułNajlepsze fotografie uliczne. Wystawa w Świdnicy