Strona główna 0_Slider „K… od Owsiaka!”. Zwyzywał i pobił nastoletnie wolontariuszki WOŚP

„K… od Owsiaka!”. Zwyzywał i pobił nastoletnie wolontariuszki WOŚP

19

Uderzał w twarz, w ramię i wyzywał. Trzy dziewczynki, zbierające datki podczas 29.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach, zostały pobite i znieważone. Bulwersujące wydarzenia opisuje Gazeta Wyborcza.

15 letnia Amelia 31 stycznia o 14.00 czekała na swoją koleżankę, z którą miała rozpocząć zbiórkę. Przeglądała telefon i nie przypuszczała, że może zostać zaatakowana. Obok przechodził nieznajomy. – Przeszedł obok mnie ten pan, popatrzył się na mnie, a ja na niego i nagle dostałam z pięści w twarz – mówi Gazecie Wyborczej. – Gdy się obejrzałam za nim, to on zaczął krzyczeć „ty ku…o od Owsiaka”.

Na pomoc dziewczynce rzucili się pracownicy pobliskiej restauracji. Wezwali policję, powiadomili rodziców i zatrzymali sprawcę. Jak opisywał jeden z pracowników, mężczyzna wykrzykiwał „Owsiak zabija płody!”. Nastoletnia Amelia nie ma wątpliwości, że takie zachowanie jest efektem propagandy antyorkiestrowej.

Jak podaje GW, świdnicka prokuratura postawiła mężczyźnie osiem zarzutów. Pobił nie tylko Amelię, ale także dwie inne wolontariuszki, kolejną zwyzywał oraz znieważył policjanta. Miał się tłumaczyć swoją niechęcią do WOŚP. W chwili zatrzymania Krzysztof M. był pijany.

Mężczyzna pozostaje na wolności. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

/opr. red./

Poprzedni artykułPaliła się sadza [FOTO]
Następny artykułŚnieżna niedziela. Puch nie taki biały jak zwykle