Strona główna Sport Siatkówka Jest wygrana, ale i strata punktu…

Jest wygrana, ale i strata punktu…

0

Nie tak do końca miała wyglądać wyjazdowa potyczka pomiędzy przedostatnią drużyną tabeli II ligi siatkówki kobiet – Sobieskim Oława, a trzecim MKS-em IgnerHome Volley Świdnica. Biało-zielone były zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji, dopisały do swojego dorobku wygraną, lecz do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było pięć setów.

Pierwsza partia była początkowo wyrównana. W drugiej części seta rywalki zaczęły jednak odjeżdżać i pewnie dowiozły przewagę do samego końca, wygrywając 25:19. W drugą odsłonę znacznie lepiej weszły rozpędzone gospodynie. W pewnym momencie na tablicy wyników było 16.10, a kilka minut później 23:20. W samej końcówce doszło do dramatycznej wojny na przewagi. Finalnie górą były podopieczne Wojciecha Ząbka, triumfując 31:29. Trzeci set również należał do znacznie lepiej prezentujących się niż można było się dziś spodziewać siatkarek Sobieskiego. W pewnym momencie przeciwniczki odskoczyły na dystans kilku punktów i wygrały 25:19. W czwartej partii przewaga siatkarek Volley’a nie podlegała już żadnej dyskusji. Biało-zielone wygrały 25:16 i doprowadziły tym samym do tie-break’a. Decydująca odsłona to prawdziwy dreszczowiec i próba nerwów. Na finiszu rywalki prowadziły już 14:12 i miały dwie piłki meczowe. Przy stanie 14:13 w aut zaatakowały świdniczanki, a sędzia odgwizdał koniec spotkania i wygraną gospodyń. Nasze protesty przyniosły skutek i zmieniono decyzję, uznając że piłka znalazła się poza polem gry po bloku oławskiego zespołu. Mieliśmy zatem 14:14 i kolejną grę na przewagi. W końcówce znacznie więcej piłek meczowych miały po swojej stronie przeciwniczki, do tego były piłki w górze do zamknięcia tego spotkania, ale żadna z tych prób nie okazała się skuteczna. Przy stanie 20:19 dla świdniczanek, miejscowe nie zdołały poradzić sobie z zagrywką Klaudii Kołodziejczak i ekipa MKS-u IgnerHome Volley Świdnica sięgnęła po zwycięstwo za dwa punkty w wymiarze 3:2. Po ostatnim pewnym triumfie w trzech setach z wiceliderem z Wałbrzycha, można było dziś spodziewać się łatwiejszej przeprawy. Tak się jednak nie stało, a nasze zawodniczki musiały się sporo napracować, by przechylić ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczne trenera Ząbka po tej wygranej wciąż plasują się na czwartej pozycji w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, ustępując drużynom Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, Chełmcowi Wodociągi Wałbrzych i UKS-owi Jedynka Siewierz.

Sobieski Oława – MKS IgnerHome Volley Świdnica 2:3 (25:19, 29:31, 25:19, 16:25, 19:21)

Volley: Śmidowicz, Krusiewicz, Woźniak, Zembowicz, Natanek, Kołodziejczak, Gałązka, Maziakowska