Strona główna Artykuł sponsorowany Izolacja dachu z blachy – zalety wyboru piany PUR

Izolacja dachu z blachy – zalety wyboru piany PUR

0

Planując budowę bądź remont domu, każdy z nas marzy o stworzeniu miejsca, do którego z radością będziemy wracać po zmierzeniu się z wieloma wyzwaniami dnia codziennego. Zależy nam na wygodzie i przytulnym klimacie. Wybór odpowiedniego materiału na izolację dachu z blachy sprawi, że nasz cel znacząco się do nas przybliży. Będziemy odczuwać przyjemne ciepło zimą i dający ulgę chłód latem. Dlaczego warto wybrać pianę PUR? Zapoznaj się z najważniejszymi zaletami tego produktu.

Jaki materiał należy zastosować, decydując się na ocieplenie dachu z blachy?

Jeśli zdecydowaliśmy się na pokrycie dachu blachą, musimy pamiętać o położeniu odpowiedniej izolacji. Blacha niezwykle łatwo ulega ochłodzeniu, co w połączeniu z mostkami termicznymi (inaczej mostkami cieplnymi) może sprawić, że stracimy nawet 30% ciepła. Natomiast nieizolowana blacha w upalne dni sprzyja przegrzewaniu budynku.

Żeby uniknąć zbyt wysokich temperatur lub utraty energii oraz pieniędzy, wydanych na ogrzewanie, należy zastosować niezawodny materiał dociepleniowy. W odróżnieniu od alternatywnej wełny mineralnej czy styropianu, piana PUR na stałe łączy się z podłożem i nie zmienia pozycji mimo upływu lat.

Wszechstronne działanie

Idealnie szczelna piana PUR (np. piana Crossin Roof) sprawdzi się przy izolacji dachu blaszanego nie tylko w budynkach mieszkalnych oraz biurowych, ale również hal produkcyjnych. Odpowiednia izolacja zapewni komfortowe warunki funkcjonowania niezależne od warunków pogodowych, co z pewnością przyczyni się do wzrostu wydajności pracy.

izolacja dachu pianą Crossin RoofNajszybszy montaż

Pianę PUR, stosowaną do izolacji dachu z blachy, aplikuje się metodą natrysku. To niezwykle precyzyjny i szybki system, który idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy mamy mało czasu na dokończenie prac budowlanych lub chcemy skończyć przed zimą. Aby prace zostały wykonane sprawnie, musimy wcześniej wybrać doświadczoną ekipę remontową, posiadającą odpowiedni sprzęt i możliwości, które umożliwią odpowiednie przygotowanie inwestycji.

Doskonała dla alergików

Badania marki Crossin Insulations potwierdzają, że ocieplenie pianą PUR ma właściwości antyalergiczne. Piana PUR charakteryzuje się niską nasiąkliwością, przez co nie chłonie wody. Suche środowisko nie stwarza dobrych warunków dla potencjalnych siedlisk grzybów i pleśni, które mogą zagrozić zdrowiu przyszłych mieszkańców.

Szukasz idealnego ocieplenia dachu z blachy?

Chcesz znaleźć idealne ocieplenie dachu z blachy? Sięgnij po poradę doświadczonego specjalisty. Na bezpłatnej konsultacji dowiesz się, jakie są szczegółowe właściwości fizyczne i chemiczne naszego systemu, poznasz jego wycenę i będziesz mógł zadać naszym ekspertomwszelkie nurtujące Cię pytania.

Pracujemy z autoryzowanymi wykonawcami, których rzetelność potwierdzają niezbędne certyfikaty. Wejdź na stronę marki Crossin Insulations i wypełnij formularz kontaktowy: https://crossin.pcc.eu/umow-konsultacje/. Nasi eksperci wkrótce skontaktują się z Tobą i udzielą Ci wszelkich niezbędnych informacji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPomogli ponad 500 zwierzakom. Świdnickie schronisko podsumowało rok
Następny artykułKoniec z noszeniem przyłbic i chust. Nowe zasady od soboty