Tego dnia wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się znakomita zabawa i zbieranie piłkarskich szlifów. Dla sporej grupy młodych zawodników i zawodniczek był to pierwszy poważny turniej w ich dotychczasowych, pięknych karierach sportowych, które się właśnie zaczynają. Na starcie imprezy organizowanej przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica i skierowanej do dzieci z rocznika 2015 stanęło aż 15 drużyn!
Oprócz trzech zespołów gospodarzy w rywalizacji wzięły udział trzy ekipy Parasola Wrocław, po dwie drużyny UKS-u Academy Kiełczów, Siódemki Bielawa (chłopcy i dziewczynki) i AP/ŻAP Polonii Świdnica (chłopcy i dziewczynki), a także Diament Wałbrzych, Pogoń Pieszyce i AP 13 Świdnica. Organizatorzy jak zawsze w przypadku tego typu roczników nie prowadzili klasyfikacji końcowej. Tego dnia zwycięzcą był każdy młody uczestnik, który pojawił się na starcie turnieju. Wszyscy zasłużyli na miano „Najlepszego zawodnika turnieju” i otrzymali na koniec identyczne medale, a także imienne dyplomy. Walka była niesłychanie zacięta, a na dzieciaki czekało mnóstwo grania. Każda drużyna rozegrała w hali na Zawiszowie osiem meczów, spędzając na boisku 88 minut. Rywalizacja toczyła się równocześnie na trzech specjalne przygotowanych boiskach.
/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/


![Pożar w budynku przy ul. księżnej Jadwigi w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zawiszow-8-238x178.jpg)

![Pożar w budynku przy ul. księżnej Jadwigi w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zawiszow-8-100x75.jpg)

![Stary pies zostawiony na działce podczas mrozów. Drugi – rasowy na betonie nawet bez koca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-8-100x75.jpg)

![Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/1-100x75.jpg)

![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
