Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

0

Odnawialne źródła energii stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Właściciele domów decydują się na instalację paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Obecnie w cały proces montażu modułów pobierających energię ze słońca jest naprawdę bardzo prosty. Zobacz, co możesz zyskać, decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

  1. Czym są panele fotowoltaiczne?
  2. Jak pozyskiwana jest energia z instalacji?
  3. Korzyści montażu modułów

Czym są panele fotowoltaiczne?
Instalacje fotowoltaiczne to sposób na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. W tym wypadku tym źródłem jest słońce. Cała instalacja składa się z następujących elementów: paneli, falownika (inwertera), licznika zużycia energii, systemu montażowego oraz licznych przewodów. Liczba paneli zależna jest od mocy całej instalacji i od wielkości domu. Panele firmy Solarx zbudowane są ze specjalnych krzemowych ogniw. Poszczególne elementy nie są ciężkie, wiec nie obciążą dachu budynku. Dodatkowo w każdym przypadku sposób montażu oraz wielkość instalacji dopasowana jest do konkretnego budynku. Dlatego na początku przeprowadzana jest rozmowa, dopiero wtedy można zaprojektować instalację tak, by pasowała do obiektu. Warto także podkreślić, że panele powinny być zamontowane pod kątem w stosunku do padających promieni słonecznych. Nie oznacza to, że na płaskim dachu nie da się zamontować modułów fotowoltaicznych. Specjalne elementy montażowe sprawiają, że poszczególne panele są odpowiednio ułożone tak, by instalacja była maksymalnie skuteczna.

Jak pozyskiwana jest energia z instalacji?
Fotowoltaika działa na zasadzie zjawiska fizycznego. Promienie słoneczne, naukowo zwane fotonami, padają na krzem, jaki znajduje się w panelach. Surowiec ten jest jest półprzewodnikiem, który pochłania promienie słoneczne. W ten sposób elektrony zaczynają się przemieszczać, co prowadzi do powstawania przeciwstawnych ładunków: ujemnych i dodatnich. W ten sposób powstaje prąd. Energia przepływa przez wspomniany już falownik, gdzie jest przekształcony na prąd zmienny, jaki znajduje się w każdym gniazdu w naszych domach. W ten sposób możemy korzystać ze wszystkich urządzeń elektrycznych.

Korzyści montażu modułów
Do największych korzyści modułów fotowoltaicznych należy duża oszczędność. Rachunki za prąd znacznie spadają, co jest bardzo ważne zwłaszcza przy regularnie rosnących stawkach za energię elektryczną. Drugi ważny powód, dla którego warto zdecydować się na montaż modułów, jest ochrona środowiska naturalnego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUwaga na gołoledź! Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami
Następny artykułKoronawirus w powiecie świdnickim. 4000 zakażonych od początku epidemii