Strona główna Polityka Chcą likwidacji TVPInfo i abonamentu. Zbierają podpisy pod ustawą obywatelską

Chcą likwidacji TVPInfo i abonamentu. Zbierają podpisy pod ustawą obywatelską

7

„Polacy oczekują, by w życiu publicznym było mniej agresji, jadu, wzajemnych animozji i ataków. Dziś Polacy chcą, żeby państwo przeznaczało więcej środków na służbę zdrowia” – stwierdził 6 lutego Rafał Trzaskowski podczas wspólnego wystąpienia z przewodniczącym PO Borysem Budką. Trwa zbiórka podpisów pod ustawą obywatelską ws. likwidacji TVPInfo oraz abonamentu RTV.

Foto fb poseł Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej

Inicjatorzy wskazują, że TVPInfo przestało być publiczną stacją informacyjną. – Przyszedł moment na to, by upomnieć się o sprawiedliwość i zasady. Nie może być tak, że finansowana z publicznych pieniędzy podatników TVP, zajmuje się niszczeniem jednostek i grup społecznych. Pamiętamy ataki na śp. Pawła Adamowicza i wreszcie symboliczną historię, kiedy wymazano serduszko WOŚP z programu, jak za najgorszych lat PRL-u. Dzisiaj w tej sprawie trzeba powiedzieć stanowcze: dość – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Podpisy można składać także w biurach posłów Platformy Obywatelskiej w regionie wałbrzyskim. W Świdnicy – Rynek 43 w godzinach od 10.00 do 12.00.

Projekt ustawy wejdzie pod obrady sejmu pod warunkiem zebrania 100 tysięcy podpisów osób, posiadających prawa wyborcze.

/red./

Poprzedni artykułKolejna ofiara pandemii w powiecie świdnickim. Jaka sytuacja w kraju i województwie?
Następny artykułCzy otrzymam odszkodowanie w razie braku przeglądu instalacji elektrycznej?