Strona główna 0_Slider Ceny za dary 96-letniej krawcowej poszybowały! Jeszcze 2 dni licytacji

Ceny za dary 96-letniej krawcowej poszybowały! Jeszcze 2 dni licytacji

0

96-letnia pani Janina Szelewska z Milikowic ujęła swoją dobrocią już podczas pierwszego, wiosennego lockdownu, gdy na maszynie hurtowo szyła maseczki ochronne. Swoją pasję do krawiectwa postanowiła wykorzystać także na rzecz najmłodszych pacjentów, dla których po raz 29. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fartuszek kuchenny, kapcie i chusteczki uszyte przez panią Janinę to w tej chwili najprawdopodobniej najdroższe tego typu rzeczy w Polsce, a licytacja wciąż trwa!

W marcu poruszona sytuacją służby zdrowia pani Janina z Milikowic postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do lekarzy walczących z pandemią. Wobec braku środków ochrony osobistej, pełna zapału przystąpiła do szycia maseczek. – Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – podkreślała 96-latka. – Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać – mówiła mieszkanka Milikowic. Uszyła kilkaset maseczek, a jej postawa zachwyciła cała Polskę. Została laureatką “Pozytywki Dzień Dobry TVN”, czyli wyróżnienia dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy.

Pani Janina postanowiła włączyć się także do zbiórki, prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na licytację przeznaczyła uszyte przez siebie fartuszek, kapcie i chusteczki z ozdobną kopertą. Wszystkie przedmioty osiągają ceny, których nie powstydziliby się celebryci. Fartuszek i kapcie osiągnęły 3000 tysiące złotych, chusteczki – 500 zł. Cenę można jeszcze podbić! Licytacje potrwają do 10 lutego.

Kapcie i fartuszek:  https://allegro.pl/oferta/96-letnia-pani-janina-fartuszek-i-kapcie-10179317118

Ozdobna koperta i trzy chusteczki:  https://allegro.pl/oferta/96-letnia-pani-janina-koperta-na-chusteczki-10181403033

/opr. red./
Zdjęcia pochodzą z licytacji na Allegro

Poprzedni artykułGdzie szukać ciekawych porad w internecie
Następny artykuł3 oryginalne pomysły na prezent walentynkowy!