Strona główna 0_Slider 50 wykroczeń w jeden dzień, zatrzymano trzy prawa jazdy. Akcja świdnickiej policji

50 wykroczeń w jeden dzień, zatrzymano trzy prawa jazdy. Akcja świdnickiej policji

0

Ponad 70 przeprowadzonych kontroli, kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń oraz trzech kierujących przyłapanych na jeździe ze zdecydowanie zbyt dużą prędkością w terenie zabudowanym – to bilans ostatniej akcji przeprowadzonej na drogach powiatu świdnickiego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami zdarzeń drogowych. W okresie zimowym świdniccy policjanci cyklicznie przeprowadzą wzmożone działania, mające na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. Dlatego też w piątek 5 lutego na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod nazwą „Prędkość” – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie działań funkcjonariusze dokonali 76 kontroli drogowych i ujawnili 50 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. – Funkcjonariusze objęli swoim działaniem powiat świdnicki, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych. W tym dniu trzech amatorów zbyt szybkiej jazdy straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące za nierespektowanie obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym. Mężczyźni w wieku 36, 34 oraz 56 lat poruszali się z prędkościami 105, 103 i 94 km/h na drogach z ograniczeniem prędkości do 50 oraz 40 km/h, na terenie Świdnicy oraz gminy Żarów – wylicza Ząbek. Kierujący otrzymali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych.

W piątek policjanci odnotowali 3 kolizje drogowe. W ciągu całego minionego weekendu, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych związanych z obfitymi opadami śniegu, obyło się jednak bez wypadków – zaznacza rzecznik KPP Świdnica. – Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia – dodaje Ząbek, apelując o rozsądek i rozwagę za kierownicą.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejny dobry mecz i druga z rzędu wygrana
Następny artykułUdany weekend świdnickiej młodzieży