Strona główna Sport Siatkówka Zaległe, szlagierowe derby dla Chełmca

Zaległe, szlagierowe derby dla Chełmca

0

W absolutnym, zaległym hicie 8. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, drugie w tabeli zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica walczyły na parkiecie trzeciego Chełmca Wodociągi Wałbrzych. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszły gospodynie, które triumfowały w czterech setach.

Pierwsze dwie partie miały podobny przebieg. Na placu gry trwała wyrównana walka, mniej więcej do połowy seta. Później miejscowe były w stanie zaznaczyć swoją przewagę, odskoczyć na kilka punktów i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W premierowej odsłonie skończyło się wynikiem 25:17, drugi set był nieco bardziej zacięty, a świdniczanki wywalczyły 21 punktów. Trzecia partia była koncertem ekipy MKS-u IgnerHome Volley Świdnica prowadzonych dziś w Wałbrzychu przez trenera Wojciecha Ząbka. Przyjezdne pokazały charakter i za wszelką cenę pragnęły przedłużyć to spotkanie. Biało-zielone szybko uciekły na bezpieczny dystans, kontrolowały przebieg gry i zwyciężyły pewnie 25:18. Wydawało się, że świdniczanki są na fali i mają spore szanse na odwrócenie losów meczu, a przynajmniej doprowadzenie do tie-break’a. Tak się jednak nie stało. Wałbrzyszanki ponownie podkręciły tempo, wróciły do swojej siatkówki i po kilku minutach prowadziły już różnicą pięciu „oczek” – 12:7. Nasze zawodniczki nie zamierzały składać broni i rzuciły się w pogoń, doprowadzając do wyniku 12:10 dla miejscowych. Na tym emocje niestety się skończyły. Wałbrzyszanki ponownie zaczęły odskakiwać i zasłużenie triumfując 25:18, a w całym pojedynku 3:1. Najlepszą siatkarką spotkania została Natalia Gezella, nota bene była zawodniczka świdnickiego klubu. Chełmiec Wodociągi Wałbrzych wygrał ostatecznie za trzy punkty i naszym kosztem wdrapał się na drugą lokatę w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Rywalki wyprzedzają nas o punkt, mając jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Na czele wciąż znajduje się drużyna Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki. W sobotę, 23 stycznia czeka nas kolejna trudna przeprawa. MKS IgnerHome Volley Świdnica podejmie na swoim terenie czwartą w stawce Jedynkę Siewierz.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS IgnerHome Volley Świdnica 3:1 (25:17, 25:21, 18:25, 25:18)

Volley: Śmidowicz, Woźniak, Kołodziejczak, Natanek, Zębowicz, Krusiewicz, Maziakowska

Poprzedni artykułZaułek Świętokrzyski. Miasto chce unieważnienia umowy sprzedaży i wywłaszczyć właściciela terenu
Następny artykułNasze babcie, nasi dziadkowie na fotografiach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]