Strona główna 0_Slider W poniedziałek rusza testowanie nauczycieli i pracowników szkół. Kiedy powrót do szkół?

W poniedziałek rusza testowanie nauczycieli i pracowników szkół. Kiedy powrót do szkół?

0

Od 11 do 15 stycznia potrwa testowanie nauczycieli klas I-III na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Akcja zostanie przeprowadzona przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Świdnicki sanepid przygotowuje punkt testowy, w którym próbki zostaną pobrane od ok. 600 osób.

Badania obejmą także niepedagogicznych pracowników szkół, a także nauczycieli szkół specjalnych. Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 190 tys. osób. Testy będą wykonywane metodą RT-PCR.

Testowanie ma charakter dobrowolny i jest bezpłatne. Decyzja o przeprowadzeniu akcji związana jest z przymiarkami do złagodzenia obostrzeń w edukacji i powrót dzieci z najmłodszych klas do szkół po 17 stycznia. Jak informował rzecznik rządu Piotr Müller, ta kwestia była omawiana przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a decyzje mają zostać ogłoszone najpóźniej 11 stycznia 2021.

/asz/

Poprzedni artykułSzare Wilki rozpoczęły przygotowania do rundy rewanżowej
Następny artykułBezdomny liczący na darmową „podwózkę”, czworonogi wystraszone wybuchami fajerwerków. Interwencje straży miejskiej