Strona główna 0_Slider Trzej królowie wielkiej mocy

Trzej królowie wielkiej mocy [FOTO/VIDEO]

0

Ze względu na pandemie w tym roku nie było barwnych Orszaków Trzech Króli. W nietypowy sposób do zwyczaju nawiązało Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie śląskiej. W samo południe w rolę królów wcieliły się trzy lokomotywy. Pokaz zostanie powtórzony dzisiaj wieczorem.

Muzeum w Jaworzynie jest jedyną placówką kultury, która w reżimie sanitarnym może być zwiedzana. Udostępnione są tylko tereny na otwartym powietrzu. Każde odwiedziny to szansa dla tego wyjątkowego miejsca, które nie może otrzymać żadnej pomocy rządowej w związku z utraconymi podczas pandemii przychodami. Pracownicy nie ustają w kreowaniu nowych propozycji dla zwiedzających.

6 stycznia 2021 atrakcją są 3 lokomotywy spalinowe Ls40, SM03 oraz 410d, które przewożą turystów po Trasie Parowozowej oraz przejazdy pokazowe pociągu złożonego z 3 lokomotyw.  Przejazdy po bocznicy realizowane są od rana, kolejne o 15.00 i 17.00. Pokaz orszaku 3 lokomotyw można obejrzeć jeszcze raz o 18.00.

Jaworzyńskie muzeum można zwiedzać codziennie od 11.00 do 19.00. W ofercie możliwość obejrzenia ponad 100 zabytkowych lokomotyw i wagonów, a kolejowe bistro zaprasza na gorące napoje, oczywiście na wynos. Po zmroku można oglądać iluminacje zabudowań i obiektów muzealnych.

/opr.red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułTo będzie absolutny mecz na szczycie, zagrają z niepokonanym Libero
Następny artykułPrzywiązał psa do drzewa w lesie, obrożę spiął trytką