Strona główna 0_Slider Świdnica w śnieżniej szacie. Jaka prognoza na najbliższe dni?

Świdnica w śnieżniej szacie. Jaka prognoza na najbliższe dni? [FOTO]

0

Zima ponownie zaznaczyła swoją obecność w Świdnicy i regionie. Jaką aurę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na najbliższe dni?

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na sobotę, 16 stycznia:

W dzień zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, miejscami, zwłaszcza na wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna od -6°C na północy i wschodzie do -2°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty przeważnie z kierunków północnych, a na południu zachodnich północno-wschodni, północno-zachodni, północny i zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, mogą powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie i północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -20°C do -17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na niedzielę, 17 stycznia:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -14°C do -12°C. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków północnych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu województwa okresami duże. Temperatura minimalna od -20°C do -17°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza IMGW dla województwa dolnośląskiego na poniedziałek, 18 stycznia:

Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna od -14°C do -12°C, w kotlinach górskich od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna od -5°C do -7°C, w kotlinach górskich od -10°C do -8°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od -14°C do -12°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, północny skręcający na wschodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza zagrożeń meteorologicznych:

Od godz. 7.30 w sobotę do 7.30 w niedzielę: – Na obszarze Przedgórza Sudeckiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -6°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 20 km/h do 30 km/h – informuje Krzysztof Salanyk, synoptyk IMGW-PIB.

Od godz. 7.30 w niedzielę do 7.30 w poniedziałek: – Na obszarze Przedgórza Sudeckiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C do -10°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 20 km/h do 30 km/h – wylicza Salanyk.

Już od czwartku popularnością cieszy się górka saneczkowa w parku Sikorskiego, która powstała w miejscu dawnego amfiteatru:

/IMGW, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułWłamanie do świetlicy w Bagieńcu. Sołtys apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców
Następny artykułKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co najczęściej zgłaszali mieszkańcy powiatu w 2020 roku?