Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Serce na nakrętki stanęło w Lutomi Górnej

Serce na nakrętki stanęło w Lutomi Górnej [FOTO]

0

Dzięki staraniom mieszkańców, w piątek w Lutomi Górnej stanęło metalowe serce na plastikowe nakrętki. Dochód ze sprzedaży wrzuconych do pojemnika nakrętek zostanie przekazany na cele charytatywne.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów. „Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i w samej tylko gminie Świdnica stanęły dotychczas w Pszennie, Słotwinie, Lubachowie, Grodziszczu i Boleścinie.

15 stycznia do tego grona dołączyła Lutomia Górna. Pojemnik w kształcie serca ustawiono w pobliżu posesji nr 48, nieopodal przystanku autobusowego. – Pragniemy podziękować panu Sylwkowi Dadasowi i panu Łukaszowi Hermanowi za pomoc przy wykonaniu serca. Serce zostało w pełni sfinansowanie ze środków własnych sołectwa – przekazali sołtys i rada sołecka Lutomi Górnej.

Do zbierania plastikowych nakrętek zachęcają przedstawiciele gminy, przytaczając dotychczasowe efekty zbiórek. – Dzięki dobroci i chęci niesienia bezinteresownej pomocy mieszkańców gminy, poszczególne pojemniki opróżniono, a nakrętki wymieniono na pieniądze na cele charytatywne już wiele razy: Pszenno – 6 razy, Słotwina – 4 razy, Lubachów – 4 razy, Grodziszcze – 3 razy, Boleścin – 2 razy – wylicza Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJechał mimo zakazu
Następny artykuł„Robią duże oczy i się uśmiechają”. Pierwsza kobieta od lat za kierownicą miejskich autobusów w Świdnicy