Strona główna 0_Slider Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zarejestrować? Gdzie będą punkty szczepień?

Ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zarejestrować? Gdzie będą punkty szczepień?

1

Rusza proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla konkretnych grup wiekowych lub zawodowych.

Szczepienia medyków dobiegają końca. Po nich szczepieni będą seniorzy. – Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej. Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy – wyjaśnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Od 15 stycznia 2021 roku na wykonanie szczepienia mogły zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat. Z kolei od 22 stycznia będą to mogły uczynić osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku. Podczas rejestracji trzeba będzie wskazać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie zostanie przysłane wiadomością SMS na numer telefonu podany w trakcie rejestracji.

Wraz z nadejściem wyznaczonego terminu należy udać się punktu szczepień, w którym przeprowadzona zostanie kwalifikacja do szczepienia, a następnie samo szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja na kolejną dawkę odbędzie się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty.

Jak się zarejestrować?

Przez telefon – dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989

Bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień działa pod numerem 989 (22 62 62 989 – dla dzwoniących z zagranicy). Konsultant pomoże znaleźć dogodny termin oraz punkt szczepienia znajdujący się najbliżej miejsca zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Przez telefon można też będzie zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Przez internet – za pośrednictwem usługi e-Rejestracja

Aby skorzystać z e-Rejestracji, która dostępna będzie na stronie internetowej pacjent.gov.pl, konieczne będzie posiadania Profilu Zaufanego. Profil zaufany to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji, dzięki któremu sprawy urzędowe można załatwiać przez internet. Profil zaufany można założyć m.in. przez bankowość internetową (dotyczy posiadaczy kont w bankach: PKO Bank Polski SA, Santander, Banku Pekao, mBanku, ING Banku Śląskiego, Alior Bank, Millennium Bank, T-Mobile Usługi Bankowe), a także za pomocą konta w systemie Envelo Poczty Polskiej. Wniosek o założenie profilu zaufanego można też złożyć przez internet, a potem potwierdzić go w punkcie potwierdzającym (m.in. w urzędzie skarbowym, oddziałach NFZ lub ZUS). [→ Więcej informacji o zakładaniu profilu zaufanego]

Po zalogowaniu się system e-Rejestracji zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Jeżeli nie masz Profilu Zaufanego, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

W wybranym punkcie szczepień

Kolejną opcją rejestracji jest bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. W województwie dolnośląskim takich punktów jest 484. W Świdnicy szczepienia będą prowadzone w przychodniach: ARS MEDICA przy ul. Marii Konopnickiej, KOLMED przy ul. Kolejowej, „Przychodnia Rodzinna” przy ul. Kopernika, BHMED przy ul. Strzelińskiej, AR-VITA przy ul. Kliczkowskiej, Medyk przy ul. Gdyńskiej, Eskulap przy ul. Zamenhofa.

Z wykazem punktów szczepień można się zapoznać na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Zgłoś chęć zaszczepienia się

Od 15 stycznia każda osoba w wieku od 18 do 69 lat będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Tego dnia na stronie internetowej www.gov.pl/szczepimysie udostępniony zostanie służący temu formularz. Zapisane osoby zostaną poinformowane drogą mailową o rozpoczęciu szczepień dla grupy wiekowej lub zawodowej, do której przynależą. Wtedy też automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie na szczepienie. – Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie – zaznaczają urzędnicy.

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19?

 1. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 2. Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Formularz zgłoszenia dostępny będzie od 15.01.2021 g. 00:01.

Jeśli skończyłeś 70 lat, nie musisz wypełniać formularza zgłoszenia.

Gdzie będą prowadzone szczepienia?

Z pełnym wykazem punktów szczepień można się zapoznać na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Świdnica

 • „Ars Medica” Sp. z o.o. ul. Konopnickiej 4
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „KOLMED” s.c., ul. Kolejowa 8
 • Przychodnia Rodzinna Beata Trzcińska-Larska, ul. Kopernika 34 A
 • Przedsiębiorstwo Lecznicze Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „BHMED” Sp. z o.o, ul. Strzelińska 6a
 • „AR-VITA” Usługi Medyczne s.c., ul. Kliczkowska 37
 • Zespół Usług Medycznych „MEDYK” Sp. z o.o., ul. Gdyńska 25a
 • Centrum Usług Medycznych „Eskulap” Sp. z o.o., ul. Zamenhofa 47

Świebodzice

 • SALMED Przychodnia Specjalistyczna, ul. Królowej Elżbiety 84
 • MIKULICZ Sp. z o.o. Świebodzice, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3-7
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach, Aleje Lipowe 15

Strzegom

 • Strzegomskie Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o., ul. Witosa 7
 • „Zdrowie” Sp. z o.o. Poradnia Lekarza Rodzinnego, ul. Kościelna 4

Jaworzyna Śląska

 • Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, ul. Westerplatte 16

Marcinowice

 • Praktyka Lekarza Rodzinnego Danuta Łydźba, ul. Staffa 1

Żarów

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicus” Sp. z o.o. ul. Armii Krajowej 56

Roztoka (gm. Dobromierz)

 • „Zdrowie” Sp. z o.o. Poradnia Lekarza Rodzinnego, ul. Jana Pawła II 3

Strzelce Świdnickie (gm. Marcinowice)

 • NZOZ „AGA-MED” Andrzej Sroka, Strzelce 36 A gm. Marcinowice

Lutomia Dolna (gm. Świdnica)

 • NZOZ Wiejski Ośrodek Zdrowia, Lutomia Dolna 28

/gov.pl, opr. mn/

Poprzedni artykułAlan ze Strzegomia po pierwszej operacji. Wciąż trwa zbiórka na drugą
Następny artykułŚwidnica zapewni transport na szczepienia osobom niepełnosprawnym