Strona główna Artykuł sponsorowany Rolety klasyczne czy rolety dzień – noc. Sklep internetowy i jego oferta

Rolety klasyczne czy rolety dzień – noc. Sklep internetowy i jego oferta

0

Z reguły rolety klasyczne oraz rolety dzień – noc sklep internetowy oferuje w bardzo szerokim asortymencie. Oba modele zajmują czołowe miejsce na liście najczęściej wybieranych osłon okiennych. Ograniczają dostęp światła dziennego lub oświetlenia w nocy, chronią przed spojrzeniami postronnych osób, a w upalne dni pozostawiają ciepło na zewnątrz. Modeli rolet jest kilka, a wśród nich królują właśnie wersje dzień – noc oraz klasyczne. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety, które zdecydowanie warto poznać przed zakupem.

1. Zalety rolet dzień – noc
2. Rolety dzień – noc i ich wady
3. Rolety dzień – noc czy klasyczne?

Warto wiedzieć, że można wykonać klasyczne lub nowoczesne rolety dzień – noc na wymiar.

Zalety rolet dzień – noc
Rolety typu dzień – noc swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim nietypowemu wzornictwu. Składają się z naprzemiennie ułożonych transparentnych i zaciemniających pasów. Materiał jest podwójny, więc manipulując ustawieniami, wywoływać można różnorodne efekty świetlne. To właśnie największa zaleta, jaką mają rolety dzień – noc. Sklep internetowy jest w stanie zaoferować je w bardzo wielu kombinacjach kolorystycznych. Dzięki temu dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci firanek czy zasłon w zasadzie nie są już potrzebne.

dzień noc fajne roletki

Rolety dzień – noc i ich wady
Rolety dzień – noc, jak każde rozwiązanie, nie są jednak pozbawione wad. Za ich największy mankament uważa się brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Przestrzeń powstająca pomiędzy dwiema płaszczyznami materiału jest na tyle wyraźna, że dochodzi do prześwitów i siłą rzeczy światło latarni ulicznej nocą przebija do wnętrza pokoju. Ten model jest także nieco droższy od rolet klasycznych.

Rolety dzień – noc czy klasyczne?
Rolety klasyczne są przystępne cenowo i – podobnie jak rolety dzień – noc – kupić je można w bardzo szerokim asortymencie materiałów i kolorów. Występują w wariancie zaciemniającym lub przepuszczającym nieco światła. Podobnie jak rolety dzień – noc, te klasyczne wyposażone są w łańcuszek, za pomocą którego bezproblemowo podnosi się je lub opuszcza.

Przewagą rolet dzień – noc nad klasycznymi jest z pewnością możliwość indywidualnego dopasowania dopływu światła do pomieszczenia. To efekt nieosiągalny za pomocą zwykłych rozwiązań: w zależności od preferencji możemy zamknąć dopływu promieni słonecznych całkowicie lub wpuścić je do wnętrza tylko częściowo. Z drugiej jednak strony jeśli liczymy na całkowite zaciemnienie pokoju przed snem, lepiej wybrać opcję rolet klasycznych zaciemniających.

/Artykuł sponsorowany/