Strona główna 0_Slider Powiat świdnicki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29. finał już w...

Powiat świdnicki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29. finał już w niedzielę!

0

Lot helikopterem lub szybowcem, kultowe orkiestrowe torty, piękne obrazy od świdnickich artystów, czy też piekarnik z funkcją mikrofalówki – to tylko niektóre z fantów, jakie zostaną wystawione na licytację podczas świdnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo pandemii, która sprawiła, że tegoroczny Finał będzie wyglądał inaczej niż poprzednie, do Orkiestrowego grania niezmiennie zachęcają sztaby działające na terenie powiatu świdnickiego. O fanty będzie można powalczyć również podczas świdnickiej Moto Orkiestry, a na ulicach tradycyjnie nie zabraknie wolontariuszy z serduszkowymi puszkami!

W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Z powodu pandemii zmianie uległ termin tegorocznego Finału, który przesunięto z 10 na 31 stycznia, jednak nie zmniejszyło to zapału sztabów i zaangażowania wolontariuszy.

31 stycznia o godzinie 12.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury ruszą licytacje fantów zebranych przez świdnicki sztab WOŚP. Ich przebieg będzie można śledzić na żywo dzięki internetowej transmisji na Facebooku oraz w telewizji Teletop Sudety. – 20-osobowy sztab wolontariuszy pracować będzie od świtu po noc w świdnickim teatrze. Prowadzić będziemy licytację, zadbamy o scenę pełną artystów, odbierać będziemy telefony i maile od osób licytujących, zaprosimy do naszego studia zacnych gości. Zajmiemy się również wolontariuszami, którzy będą kwestować na ulicach – zapowiada Violetta Sobczak ze sztabu.

Na licytację wystawione zostaną, prócz niezliczonych bonów od świdnickich firm, m.in. piekarnik z funkcją mikrofalówki od firmy Elektrolux, 30 minutowy lot helikopterem, przelot szybowcem z lądowiska w Świebodzicach, elektryczna hulajnoga przekazana przez Galerię Świdnicką, nocleg w apartamencie z widokiem na centrum Świdnicy od Restauracji Wieża, podkaszarka elektryczna od Leroy Merlin, szklane anioły od Magdaleny i Andrzeja Kucharskich, klubowa koszulka Błażeja Augustyna z Jagiellonii Białystok, koszulka Legii Warszawa z autografami piłkarzy, koszulka Adama Lorenca z autografami zawodników drużyny Cuprum Lubin, ikona Matki Boskiej Fatimskiej, kosze pełne słodkości, torty, sercowe pierniki, skrzynki tradycyjnej polskiej oranżady, zestawy jabłek i soków od SAD Burkatów, przekazane przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football” oryginalne koszulki Juventusu Turyn i Manchesteru United, a także autobiografia Pawła Fajdka z jego autografem, książka Agnieszki Dobkiewicz „Mała Norymberga” z autografem autorki, czy też kukiełka przedstawiająca Jurka Owsiaka wydziergana przez Izę Stankiewicz. Na licytację trafi również zestaw gadżetów przekazany przez redakcję portalu Swidnica24.pl.

Zobacz też: licytacje na Allegro.

Już po raz szósty do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączą również świdniccy rajdowcy i fani sportów motorowych. 6. Świdnicka Moto Orkiestra odbędzie się w nowym miejscu – przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego i Kosynierów. – Zmiana lokalizacji wynika z rozpoczętej budowy nieruchomości oraz natłoku znajdujących się tam samochodów przy ulicy Bolesława Krzywoustego, gdzie odbyło się pierwsze V edycji – informuje Sebastian Sokołowski, główny organizator wydarzenia.

W tym roku tradycyjnie wozimy chętnych, liczy się dla nas każda złotówka. Jak do tej pory najciekawszymi fantami na licytację są: lot helikopterem od Skoda Centrum TMT Dzierżoniów, rejs wraz kolacją dla 2 lub 3 osób sześciometrową łodzią po Odrze od Portu Opon, a także wycieczka skitour-owa na Wielką Sowę dla 2 osób z użyciem całego sprzętu oraz opieką instruktora/ratownika GOPR. Poza tym naszym celem przede wszystkim jest dobra zabawa – dodaje Sokołowski. Akcja potrwa od godziny 10.00 do godziny 15.00.

Do internetowej aukcji szykuje się także gmina Marcinowice. Studio, z którego prowadzona relacja oraz licytacja, będzie się mieściło w Strzelcach. – Startujemy w niedzielę, 31 stycznia o godz. 14.00. Transmisja dostępna będzie na Facebooku Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor CKB w Marcinowicach. Dla osób chcących wziąć udział w licytacjach udostępniony zostanie wirtualny pokój na platformie ZOOM. – Licytacje będą odbywały się wyłącznie w tym miejscu. Możecie zrobić to na komputerze i telefonie. W naszym pokoju ZOOMa wszystko odbywać się będzie w czasie rzeczywistym, bez żadnych opóźnień czasowych. To, co zobaczycie na Facebooku będzie miało około minuty opóźnienia. Jednocześnie nasz pokój pomieści maksymalnie 100 osób, więc jeśli wiecie, że w tym momencie nie będziecie licytowali lub wolicie po prostu oglądać zmagania mistrzów licytacji, to zapraszamy Was na relację na Facebooku – wyjaśnia Sobczyk.

Z listą fantów wystawionych na licytację można zapoznać się w udostępnionym wykazie.

W Orkiestrowe granie już po raz 20. włącza się sztab w Świebodzicach. W dniu Finału WOŚP na ulicach miasta, Wolontariusze przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa, będą tradycyjnie zbierać środki do puszek. Cały czas trwa też świebodzicka, internetowa zbiórka pieniędzy do eSkarbonki. Przekazane przez darczyńców przedmioty na aukcje można licytować na Allegro. W niedzielę świebodzicki będzie prowadził relację na żywo z wydarzenia, w trakcie której zostaną upublicznione filmy z pozdrowieniami, występami wokalnymi lub tanecznymi, jak i zdjęcia wspominające poprzednie akcje, przesłane przez chętne osoby wspierające WOŚP. Z informacji przekazanych przez świebodzicki sztab wynika, że na placu apelowym, przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie okazja, żeby przejść się serduszkowym szlakiem, zjeść pyszne ciasto, zobaczyć Grupę Strzelców Wyborowych lub odwiedzić sklep z gadżetami i starociami.

Choć pandemia uniemożliwiła organizację finału w tradycyjnej formie, sztab w Jaworzynie Śląskiej nie składa broni i przygotowuje szereg atrakcji, aby wesprzeć akcję. Tradycyjnie na ulicach gminy będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami: Jaworzyna Śląska w godz. 8.00 – 16.00, Bolesławice w godz. 10.30 – 13.00, Czechy w godz. 10.00 – 10.30, Piotrowice w godz. 8.30 – 9.00, Pastuchów w godz. 7.00 – 16.00, Milikowice w godz. 9.30 – 10.00, Witków w godz. 7.30 – 8.00, Stary Jaworów w godz. 11.00 – 11.30, Pasieczna w godz. 8.30 – 9.00. Do godz. 16.00 w dniu 29. finału WOŚP będzie można wrzucać tez pieniądze do sztabowych skarbon stacjonarnych, umieszczonych w Bibliotece Publicznej i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Przez cały czas można wpłacać pieniądze poprzez e-skarbonkę sztabu WOŚP.

31 stycznia odbędzie się licytacja sms-owa zgromadzonych przedmiotów, przekazanych przez lokalne przedsiębiorstwa i mieszkańców gminy. Do wylicytowania m.in. porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy w kolorze kości słoniowej ufundowany przez Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina”, stół wyprodukowany przez firmę Zebra, koszulka z autografem mistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka, koszulka z autografami mistrzyń Polski w kolarstwie – Kamili i Pauliny Pastuszek. Licytacja rozpocznie się o godz. 15.00. Szczegółowe informacje o przebiegu licytacji dostępne są na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej.

W dniu Finału odbędą się także kiermasze ciast. Punkty z domowymi wypiekami zostaną otwarte w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, przed dawną restauracja „Mimoza” w Pastuchowie i przed świetlicą wiejską w Bolesławicach. Za datek do puszki będzie można otrzymać zestaw słodkości.

W najbliższą niedzielę na scenie Strzegomskiego Centrum Kultury wystąpią strzegomscy artyści, by jak każdego roku wspólnie z SCK wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Tym razem niestety nie możemy zaprosić państwa do oglądania występów na żywo, ale w zamian zapraszamy wszystkich na nasz oficjalny profil, gdzie odbędzie się transmisja na żywo z całego wydarzenia – zachęca Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury. – Niestety w tym roku nie możemy przeprowadzić licytacji na żywo podczas koncertu dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszych aukcjach za pośrednictwem portalu Allegro – przekazują przedstawiciele sztabu.

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również w Żarowie odbędzie się internetowa aukcja, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Licytacje będą transmitowane na Facebooku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Gminy Żarów, Halo Żarów i Sztabu WOŚP Żarów. Prowadzący będą prezentować podarowane przez darczyńców gadżety i vouchery w określonej kolejności. Chętni do licytowania będą mogli zgłaszać swoje oferty wyłącznie telefonicznie, korzystając z numerów telefonów: 531 269 750, 537 531 610, 530 266 021. Wpłaty za wylicytowane przedmioty można dokonywać na eSkarbonke żarowskiego Sztabu, która udostępniona jest na Facebooku Sztab WOŚP Żarów i przesłać na adres sztabu potwierdzenie przelewu. Wylicytowany gadżet będzie do odebrania w siedzibie sztabu.

/opr. mn/

Poprzedni artykułFantastyczny występ naszej drużyny. W małym finale ograliśmy Zagłębie Lubin! [FOTO]
Następny artykułPróba generalna przed meczami o punkty na plus