Strona główna 112 Pijani i piraci na drogach powiatu świdnickiego

Pijani i piraci na drogach powiatu świdnickiego

0

W okresie noworocznym czterej kierowcy, poruszający się po drogach powiatu świdnickiego, stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość i jazdę pod wpływem alkoholu.

31 grudnia w miejscowości Grochotów w gminie Strzegom policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Opel. 51-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h, czyli aż o 51 km/h przekroczył dozwolony limit. Dwa dni później, 2 stycznia  w Świdnicy na ul. Esperantystów  mundurowi zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym poruszał  się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 37-letni  mieszkaniec  powiatu wrocławskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził  pojazdem marki Audi z prędkością 108 km/h, czyli aż o 58 km/h przekroczył  dozwolony limit. Za popełnione wykroczenia kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto „pożegnali się” z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące.

W sylwestrowy czwartek, 31 grudnia na terenie gminy Świdnica w ręce mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy wpadł 45-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot , który miał ponad promil alkoholu w organizmie, w piątek 1 stycznia na terenie Świebodzic został zatrzymany przez funkcjonariuszy KP Świebodzice 39-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi, który kierował mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułOd jutra dzieci i młodzież mogą wychodzić z domu bez opieki dorosłych
Następny artykułKolejne świdnickie premiery rockowe [VIDEO]