Strona główna Sport Piłka nożna Obsada będzie mocna, kolejna czołowa ekipa z Wielkopolski

Obsada będzie mocna, kolejna czołowa ekipa z Wielkopolski

0

Znamy już drugą drużynę, która w dniach 5-7 marca na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powalczy o prym podczas III Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza – corocznego turnieju w kategorii U-13 organizowanego przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica.

Po Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, czyli zwycięzcy dwóch poprzednich edycji imprezy, czas na odkrycie kolejnej karty. Mowa o drugim przedstawicielu województwa wielkopolskiego – zespole Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, która zawita do Świdnicy po raz pierwszy. Ostrowianie mają za sobą fantastyczną jesień – w rozgrywkach I ligi wielkopolskiej młodzików wygrali 12 z 14 spotkań i zameldowali się na szczycie grupy B. – Teraz drużyna ciężko pracuje nad formą na treningach, rozgrywa mecze sparingowe, bierze udział w turniejach, aby jak najlepiej przygotować się do rundy rewanżowej – informuje trener zespołu, Tomasz Dolata.

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/