Strona główna Artykuł sponsorowany Napęd bramy garażowej: co warto wiedzieć i gdzie kupić?

Napęd bramy garażowej: co warto wiedzieć i gdzie kupić?

0

Gdy budujemy dom, napęd bramy garażowej jest jedną z ostatnich rzeczy, nad którymi się zastanawiamy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy ten wybór potraktować po macoszemu. Odpowiedni napęd do bramy garażowej to gwarancja wygody oraz bezpieczeństwa. Niestety często bywa tak, że po tym, jak ponosimy ogromne koszty związane z budową, nasz budżet jest mocno nadszarpnięty, w związku z czym niejednokrotnie decydujemy się na rozwiązania niskiej jakości. Aby ustrzec się błędów, warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach.

  1. Napęd bramy garażowej – jaki wybrać?
  2. Napęd do bramy garażowej: parametry

Masz bramę garażową uchylną, segmentową, a może rozwieralną? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź, napęd musi być dopasowany do typu i wielkości bramy. Powinien również poradzić sobie z jej ciężarem. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na konkretny napęd bramy garażowej?

1. Napęd bramy garażowej – jaki wybrać?
Dzięki bramie garażowej z napędem nie musisz wysiadać z samochodu w deszczu i śniegu, ani wracać, by zamknąć za sobą bramę. Co więcej, nie musisz się także martwić, że ktoś niepowołany dostanie się do twojego garażu. Ale brama garażowa z napędem może również oznaczać problemy, np. finansowy. Bywa, że z oszczędności decydujemy się na rozwiązania niskiej jakości i szybko żałujemy takiego wyboru. A zatem jak tego uniknąć?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że napęd bramy garażowej dobiera się do rodzaju, wielkości i ciężaru bramy. I tak, do bram segmentowych górnych będą pasować niemal wszystkie typy napędów, o ile w garażu nie brakuje centymetrów koniecznych do ich zainstalowania. W przypadku bram segmentowych bocznych napęd musi posiadać większą siłę ciągnięcia i pchania niż napęd do bramy segmentowej górnej.

W bramach uchylnych można zamontować właściwe każdy napęd, który będzie dysponował odpowiednią mocą. Natomiast największym wyzwaniem jest brama rozwieralna – w tym przypadku bezwzględnie zaleca się konsultację wyboru z fachowcem.

2. Napęd do bramy garażowej: parametry
Każdy mechanizm napędu posiada swoje parametry. Jakie? Są to siła ciągnięcia oraz pchania, a także prędkość przesuwu. Ale warto wiedzieć, że na tym nie koniec.

Przed dokonaniem zakupu wróćmy również uwagę na to, w jaki sposób porusza się wózek jezdny (pasek zębaty, a może łańcuch)? Przyjrzyjmy się również częstotliwości, na których działa sterowanie napędu.

By móc rozmawiać ze specjalistami i czuć się podczas tej rozmowy komfortowo, pamiętaj również, że każdy napęd składa się z siłownika, silnika, modułu sterującego oraz linki awaryjnej.

————————————-

Sklep internetowy BONMARIO

Najwyższej jakości stalowe elementy kute, akcesoria do bram, elementy ze stali nierdzewnej,

drut spawalniczy oraz wiele innych!

ZADZWOŃ

+48 510 915 915
+48 61 65 25 900

NAPISZ

[email protected]

SPRAWDŹ OFERTĘ

https://bonmario.com/automatyka-bram/napedy-do-bram/garazowych.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFranczyza – własny biznes w każdym wieku
Następny artykułZmarła Elżbieta Piotrowska, wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej w Żarowie