Strona główna Artykuł sponsorowany Franczyza – własny biznes w każdym wieku

Franczyza – własny biznes w każdym wieku

0

Założenie własnego przedsiębiorstwa często kojarzy się z kilkuletnim odkładaniem środków na rozpoczęcie działalności. Sieci franczyzowe pozwalają jednak znacznie obniżyć opłaty na start, dzięki czemu każdy może zdecydować się na własny biznes. Świetnym przykładem takiego rozwiązania jest franczyza Żabka.

Czym jest franczyza?
Franczyza to współpraca pomiędzy większą firmą, która dysponuje pokaźnym kapitałem, a lokalnymi przedsiębiorcami. Pierwsza ze stron, zwana franczyzodawcą, zapewnia przede wszystkim swoje wsparcie w prowadzeniu biznesu i możliwość wykorzystania już istniejących struktur. Ogromną zaletą dla franczyzobiorców jest także prawo do korzystania z nazwy i logotypu głównej marki, co pozwala ograniczyć do minimum wydatki na marketing i od początku cieszyć się sporą rozpoznawalnością.

Prowadzenie punktu handlowego lub usługowego pod szyldem znanej sieci to coraz popularniejsze rozwiązanie ze względu na możliwość szybszego rozwoju własnej działalności. Osoby, które decydują się na utworzenie swojego biznesu w ramach sieci franczyzowej, nie muszą ponadto poświęcać ogromnych środków własnych na rozpoczęcie działalności. Gotowe struktury, kontakty z dostawcami, oferowane szkolenia i wsparcie marketingowe pozwalają wejść na rynek nawet z niewielkim kapitałem. To bardzo istotne w przypadku osób starszych wiekiem oraz bardzo młodych, które chciałyby spróbować swoich sił w świecie biznesu. Te dwie grupy z reguły nie dysponują dużymi oszczędnościami, jednak świetnym sposobem na zmniejszenie początkowych wydatków jest właśnie franczyza. Żabka to jedna z wielu sieci w Polsce, które oferują taką współpracę.

Żabka: franczyza. Opinie o prowadzeniu biznesu
Jedną z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się w naszym kraju sieci operujących na takich zasadach jest Żabka. Franczyza i opinie zadowolonych klientów w połączeniu z wysoką rozpoznawalnością (aż 97%!) to gwarancja sukcesu. Taki rodzaj współpracy jest bezpiecznym wyborem dla osób, które obawiają się utraty wniesionych środków czy noszenia na swoich barkach zbyt wielkiej odpowiedzialności.

Prowadzenie lokalu w obrębie franczyzy Żabka opiera się na dość korzystnych warunkach umowy – zwłaszcza dla nowych przedsiębiorców. Wkład własny jest bardzo niski, gdyż po stronie franczyzobiorcy leży jedynie opłata za wstąpienie do sieci i kilka stosunkowo niewielkich wydatków dotyczących otworzenia sklepu. Wynajem lokalu, opłaty za prąd i umeblowanie oraz zatowarowanie sklepu – wszystkie z tych wydatków pokrywa franczyzodawca.

Dzięki temu dołączenie do franczyzy Żabki staje się możliwe również dla osób niedługo po skończeniu edukacji oraz dla seniorów. Korzystne warunki pomagają w aktywizowaniu tych dwóch grup wiekowych – to bardzo istotne z perspektywy zapobiegania wzrostowi bezrobocia.

Franczyza Żabka i pomoc dla nowych przedsiębiorców
Świeżo upieczeni biznesmeni mogą skorzystać z wyjątkowego programu sieci Żabka. Franczyza i opinie na jej temat są bardzo pozytywne, co wynika z atrakcyjnych warunków na start. Początkujący franczyzobiorcy mogą liczyć na gwarantowany przychód wynoszący aż 16 tysięcy złotych netto przez pierwsze 12 miesięcy prowadzenia działalności. Ta propozycja dotyczy wyłącznie osób, które otworzą pierwszy sklep w sieci w okresie od 1 marca 2020 roku do 28 lutego 2021 roku. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków:

  • utrzymać średni poziom zgodności z wytycznymi jakości powyżej 80% w każdym miesiącu,
  • mieć otwarty sklep przez prawie wszystkie dni (z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej i 25 grudnia),
  • prowadzić działalność minimalnie przez 8 godzin w niedziele niehandlowe i inne dni wolne od handlu.

Franczyza Żabka to świetna opcja otworzenia biznesu i korzystna alternatywa względem utworzenia nowego punktu handlowego oraz kreowania marki od podstaw. Niski wkład własny, przejrzysta umowa franczyzowa i program pomocy dla nowych przedsiębiorców – to wszystko sprawia, że każdy może spróbować swoich sił w biznesie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZakaz handlu w niedziele – duże ograniczenie dla małego przedsiębiorcy
Następny artykułNapęd bramy garażowej: co warto wiedzieć i gdzie kupić?