Strona główna Sport Piłka nożna Na razie na liście przeważają silne ekipy z Wielkopolski

Na razie na liście przeważają silne ekipy z Wielkopolski

0

Organizatorzy powoli odkrywają karty, a my znamy już cztery z dwunastu ekip, które powalczą w marcu o zwycięstwo w III edycji Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza. Impreza organizowana przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica i poświęcona pamięci byłego trenera biało-zielonych grup piłkarskich odbędzie się w dniach 5-7 marca na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jako pierwsi zaprezentowani zostali zostali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, jednej z czołowych szkółek piłkarskich w naszym kraju. Ich pierwszeństwo nie było przypadkowe bowiem to zwycięzcy dwóch poprzednich edycji świdnickiego turnieju. Drużyna ze stolicy Wielkopolski ma za sobą udaną jesień. Poznaniacy zakończyli rozgrywki grupy pierwszej I ligi wojewódzkiej młodzików na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie Warcie Poznań, a wyprzedzając przedstawicieli ekstraklasowego Lecha Poznań. Równie znakomicie jesienią prezentowała się inna drużyna z Wielkopolski, którą zobaczymy w marcu w Świdnicy. To Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która okazała się najlepsza w rozgrywkach grupy drugiej I ligi wojewódzkiej młodzików. Ostrowianie mieli tyle samo punktów co Polonia Leszno, która finalnie finiszowała na drugiej pozycji i także sprawdzi swoją formę na terenach świdnickiego OSiR-u. Za niewiele ponad miesiąc będziemy zatem świadkami mini-mistrzostw województwa wielkopolskiego z udziałem topowych ekip z tego terenu w kategorii wiekowej rocznika 2008 – Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań, Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Polonii Leszno. Zaprezentowany został już także przedstawiciel województwa łódzkiego, znana w Świdnicy Boruta Zgierz. Piłkarze znad Bzury pokazali się z dobrej strony podczas pierwszej, inauguracyjnej edycji corocznego wydarzenia.

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz drugi i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

/MDvR/

Poprzedni artykułPo publikacji wyroku TK protesty w całej Polsce. Także w Świdnicy [VIDEO]
Następny artykułStand-up to Twoja pasja Nie przegap tych wydarzeń!