Strona główna Sport Jeździectwo Młoda amazonka coraz bliżej występu w mistrzostwach Starego Kontynentu

Młoda amazonka coraz bliżej występu w mistrzostwach Starego Kontynentu

0

Wszystko wskazuje na to, że utalentowana Krystyna Konarska – zawodniczka specjalizująca się w konkurencji konnego ujeżdżenia wystąpi na tegorocznych mistrzostwach Europy w kategorii dzieci. Informację tę przekazał Andrzej Sałacki, trener kadry narodowej młodzieżowych grup wiekowych w jeździectwie.

Krystyna Konarska na co dzień ciężko pracuje ze swoją trenerką Małgorzatą Święcicką. Reprezentuje gminę Strzegom i Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im Mikołaja Kopernika w Strzegomiu. Krysia po starcie w mistrzostwach Polski w 2020 roku została dostrzeżona przez trenera młodzieżowej kadry narodowej w ujeżdżeniu Andrzeja Sałackiego. W grudniu poprzedniego roku na jego zaproszenie wzięła udział w zgrupowaniu preselekcyjnym do kadry narodowej, które miało miejsce w KS Centurion. W ostatni weekend (15-17 stycznia) była uczestnikiem kolejnego zgrupowania, które odbyło się w Zakrzowie.

Po obu zgrupowaniach jest jedną z czterech dziewczynek branych pod uwagę do kadry narodowej i do reprezentacji na mistrzostwa Europy w kategorii dzieci w 2021 roku. Oczywiście przed Krysią, jej trenerem i koniem ogrom ciężkiej pracy, ale każdy sukces jest na tym oparty.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułWyłowiony z rzeki spaniel wraca do właścicielki. Fundacja wyjaśnia
Następny artykułJak sprawdzą się na tle kolejnych pierwszoligowców?