Strona główna Artykuł sponsorowany Łóżka dla hoteli – czym różnią się od zwyczajnych łóżek

Łóżka dla hoteli – czym różnią się od zwyczajnych łóżek

0

Każdy, kto spędził choć jedną noc w hotelu, wie, że łóżko w nim w diametralnym stopniu odbiega od tego, które znajduje się w jego domu. Podstawowa różnica jest taka, że większość obiektów noclegowych zdecydowanie wybiera łóżka kontynentalne zamiast zwykłych. To wszystko po to, aby ich goście mieli zagwarantowany wygodny, spokojny i komfortowy sen.

Wysokiej jakości materac to podstawa wygodnego łóżka
Wszystko zaczyna się od materaca, który musi spełniać swoje podstawowe funkcje. Powinien on być przede wszystkim wygodny, co jednak może być traktowane jako pojęcie względne, ponieważ wybierając go dla siebie, kierujemy się własnymi wymaganiami i oczekiwaniami co do jego miękkości oraz zastosowania. Właściciele hoteli mają trudniejsze zadanie, ponieważ nie są oni w stanie dopasować materacy do preferencji każdego gościa.

Ważne jest, aby były one w miarę sprężyste i twardsze niż te modele. Dlatego też zaleca się wybierać materace sprężynowe lub piankowe, ponieważ cechują się one większą wytrzymałością, a jak wiadomo – w hotelach będą one intensywniej użytkowane. Każdy materac ma wyznaczone lata wytrzymałości. Egzemplarze sprężynowe wymienia się średnio co trzy lata, natomiast kieszeniowe nawet co cztery. Oczywiście, nie są to sztywne ramy czasowe i mogą się one zmieniać, jednak ważne, aby właściciel hotelu umiał w porę zareagować i je wymienić na nowe.

Łóżko hotelowe i jego rodzaje
Jeśli myślimy o łóżkach, to zazwyczaj pierwszym przykładem są te tradycyjne, których używamy w domach. Składają się one ze stelaża, ramy, nóżek, zagłówka i wybranego materaca. Hotelarze natomiast najczęściej kojarzą łóżko hotelowe z modelem kontynentalnym.
Pierwsze z nich cechuje prostota, niezbyt duża wytrzymałość i odporność na intensywne użytkowanie. Ich rama i stelaż nie są na tyle wzmocnione, aby przetrwały, chociażby rok w hotelu bez żadnego uszczerbku. Modele te są budżetowe i wybierane głównie z ekonomicznego powodu.

Łóżko hotelowe powinno się cechować także elegancją i pasować do wystroju wnętrza. Jeśli mamy zamiar nocować w hotelu wyższej klasy, to z pewnością będziemy mogli być spokojni o komfort i wygodę snu. Łóżka kontynentalne podobnie jak tradycyjne modele, składają się z ramy, nóżek, stelaża i zagłówka. Niekiedy jednak są dostępne jeszcze wersje w postaci samej skrzyni, w której umieszczane są zazwyczaj trzy materace.

Zadaniem materaca bazowego jest to, aby stabilnie podpierał on materac właściwy, który się na nim znajduje. Dlatego też musi on być wytrzymały i jednocześnie lekki. Pierwszy z nich w głównej mierze ma decydujący wpływ na to, czy obudzimy się rano wypoczęci. Na samej górze znajduje się cienki materac nawierzchniowy, który nazywany jest topperem i jest z pianki. Łóżko hotelowe jest bez wątpienia niezwykle wygodne i wytrzymałe. Zawdzięcza to nie tylko wspomnianym materacom, ale także specjalnej konstrukcji, która opiera się na wzmocnionej ramie i stelażu. Na dodatek jego walory estetyczne sprawiają, że śpi się na nim jeszcze przyjemniej. Jeśli szukasz materaca lub wygodnego łóżka, które podniesie komfort snu w Twoim hotelu lub domu, wejdź na stronę https://sembella.pl/produkty/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułProblemy z wodą w Świebodzicach
Następny artykułNarkotyki trzymał w pufie