Strona główna Artykuł sponsorowany Leżak wygodny, modny i komfortowy – czyli jaki?

Leżak wygodny, modny i komfortowy – czyli jaki?

0
Leżaki to idealne siedziska na lato. Ich idealność wynika nie tylko z wygody użytkowania, ale również – wygodnego sposobu przenoszenia. Dzięki swojej konstrukcji leżaki są proste w składaniu i rozkładaniu, a także lekkie. Możemy z łatwością przenosić je z miejsca na miejsce, lub przesuwać, gdy akurat tego potrzebujemy. Jeśli rozważasz możliwość zakupu leżaka plażowego – przeczytaj kilka porad przedstawionych poniżej. Dowiesz się, jak wybrać leżak dobrej jakości, jakie rodzaje leżaków znajdziemy oraz w czym tkwi ich wyjątkowość.
fot. inventini.com
fot. inventini.com

Leżaki na lato – gdzie i jaki rodzaj leżaków stosujemy?
Leżaki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba rozłożenia się w wygodnej pozycji. Szczególnie gdy planujemy również eksponować nasze ciało na upiększające oddziaływanie promieni słonecznych. Mowa więc przede wszystkim o plażach – nie tylko tych nadmorskich, ale również plażach przy jeziorach, nad zalewem, przy rzece. W tych miejscach stosujemy najczęściej leżaki przenośne, o prostej i lekkiej konstrukcji.

Poza tym, leżaki stosuje się także w ogrodach i na działkach. Ponieważ leżaki, z których w nich korzystamy, znajdują się już na miejscu, często są to urządzenia o bardziej rozbudowanej konstrukcji i cięższe. Do ogrodu idealnie sprawdzi się leżak z zagłówkiem, podłokietnikami, regulowanym ustawieniem oraz osłoną przed słońcem na twarz.

Do najczęściej stosowanych zastępników leżaka należą: krzesła i fotele ogrodowe oraz hamaki.

Leżak dobrej jakości – czyli jaki?
Znajdziemy wiele modeli leżaków. Zarówno te o klasycznej, rozkładanej konstrukcji (stelaż + materiał tworzący siedzisko) jak i bardziej awangardowe.

W większości leżaków stelaż został wykonany z tworzywa sztucznego lub materiału metalowego. Szczególnie popularne są leżaki aluminiowe, odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Dużą zaletą tych leżaków jest możliwość rozstawienia ich w wodzie. Siedząc na nich, będziemy mogli jednocześnie płukać stopy w chłodnej wodzie.

Leżaki na kółkach to dość nowy typ tych siedzisk. Są przeznaczone do stosowania przede wszystkim w ogrodzie lub w innych miejscach, gdzie występuje utwardzona powierzchnia. Są łatwe w przemieszczaniu oraz pozwalają na ucieczkę od słońca, gdy tylko tego zapragniemy.

Osobom pragnącym łączyć czynność opalania z innymi zajęciami, polecamy leżaki o rozbudowanej konstrukcji, w której występuje ruchomy, przesuwany blacik. Leżaki takie pozwolą nam nadrobić zaległości w lekturze, wystawiając jednocześnie nasze ciało na działanie słońca.

Leżaki reklamowe to z kolei rozwiązanie dedykowane dla restauracji, barów i pubów znajdujących się na otwartym powietrzu lub przy plaży. Leżaki takie mają prostą konstrukcję, a występujący w nich materiał można pokryć grafiką reklamową. Z ofertą leżaków reklamowych możesz zapoznać się na stronie https://inventini.com/siedziska-reklamowe/lezaki-reklamowe/.

Leżak dmuchany to nowość na naszym rynku. Ma on formę jednoczęściowej, dmuchanej „zabawki”, na której możemy bez problemów siadać. Przypomina pod tym względem dmuchany materac, przeznaczony do pływania po wodzie. W podobny sposób możemy zresztą stosować leżaki dmuchane – jako siedziska dryfujące po powierzchni jeziora. Ich zaletą są rozmaite formy, w których występują – największą popularność zdobyły sobie dmuchany flaming oraz jednorożec. Szczególnie popularną jego odmianą jest tak zwany lazy bag – leżako-materac, który napompujemy jednym machnięciem ręki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKto przygarnie Cezara?
Następny artykułKlub Malucha przygotowywany do przyjęcia najmłodszych