Strona główna Artykuł sponsorowany Koszulki siatkarskie na oficjalne mecze – jak powinny wyglądać?

Koszulki siatkarskie na oficjalne mecze – jak powinny wyglądać?

0

Każdy siatkarz – zawodowiec i amator, który ma zamiar wziąć udział w oficjalnych lub pół-oficjalnych zawodach  musi mieć koszulkę siatkarską zgodną z obowiązującymi przepisami. Jak zwykle wyglądają koszulki siatkarskie na treningi, a jak powinny wyglądać koszulki meczowe?

Koszulki siatkarskie na trening – większa dowolność w zakresie nadruku
Koszulki treningowe najczęściej są mniej zadrukowane od oficjalnych koszulek meczowych. Personalizacja ograniczają się zwykle do numeru zawodnika/zawodniczki, nazwy klubu i opcjonalnie imienia/nazwiska. Jeśli chodzi o kolorystykę koszulek treningowych – panuje też większa dowolność, chociaż są one zwykle prostsze, kolorem nawiązujące do np. barw klubu. Koszulki siatkarskie na trening muszą być przede wszystkim wygodne – to gwarancja komfortowego treningu bez uczucia dyskomfortu. Z uwagi na fakt, że np. zawodowi siatkarze trenują nierzadko codziennie, a po każdym treningu koszulka powinna być prana – warto wybierać produkty wysokiej jakości z sublimacyjnym, niespieralnym nadrukiem. Dzianiną najlepszą na koszulki treningowe jest poliester, który jest szybkoschnący, trwały i oddychający.

Koszulki na mecz – wygląd uregulowany przepisami
Koszulki meczowe muszą mieć widoczny numer zawodnika (z przodu i na plecach), nazwę klubu/drużyny i nazwisko gracza. Wiele zespołów na powierzchni koszulek umieszcza również logotypu sponsorów, godła, herby i inne symbole graficzne. Według przepisów, wszyscy zawodnicy grający w jednej drużynie powinni mieć jednolite, drużynowe koszulki siatkarskie w tym samym kolorze. Kolorystyka i design koszulek siatkarskich jest kwestią indywidualną – oba zespoły powinny mieć jednak mieć koszulki siatkarskie różniące się od siebie wyglądem.

Koszulki siatkarskie np. PEHA: https://pehasports.com/odziez-do-siatkowki/koszulki-siatkarskie – zarówno te na trening, jak i na mecz, dobrze jest zamawiać bezpośrednio od producenta. Zakupy bezpośrednio u źródła to nie tylko oszczędność, ale również wygoda i lepszy kontakt. Tym sposobem, można mieć wkład w docelowy wygląd koszulek (np. realizacja indywidualnego projektu na specjalne zamówienie drużyny). Niektórzy producenci oferują również bezpłatna personalizację strojów siatkarskich (np. PEHA), co rodzi kolejne oszczędności, które klub może przeznaczyć na zakup innych, niezbędnych akcesoriów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułIndywidualny projekt na stroje piłkarskie dla dzieci
Następny artykułMeble w sam raz dla nas