Strona główna 112 Jechał pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

Jechał pod wpływem środków odurzających, wpadł z narkotykami

0

Świdniccy policjanci zatrzymali kierującego, u którego wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo w chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę.

29 grudnia w godzinach nocnych policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Opel Corsa. Styl jazdy kierującego mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że 31-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak się okazało, to nie jedyne co 31-latek miał na sumieniu. – Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie susz koloru brunatno-zielonego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Łącznie zabezpieczono kilka porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł11 tysięcy nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułSportowe podsumowanie 2020 roku [TOP 25 sukcesów]