Strona główna 0_Slider Fundacja WOŚP na pomoc małym pacjentom świdnickiego Latawca

Fundacja WOŚP na pomoc małym pacjentom świdnickiego Latawca [FOTO]

0

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Świdnica od lat gra razem z Jurkiem Owsiakiem, organizując zbiórki i licytacje. Pomoc wraca do najmłodszych pacjentów i już liczy się w setkach tysięcy złotych.

 

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy otrzymuje wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od 1. Finału Orkiestry, który miał miejsce w 1993 roku. Od tego czasu Fundacja WOŚP wspierała „Latawiec” wielokrotnie, przekazując specjalistyczny sprzęt na oddziały dziecięce świdnickiego szpitala tj. Oddział Fizjologii i Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka oraz Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej.

Sprzęt, jaki Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała naszemu szpitalowi jest nieocenionym wsparciem w procesie leczenia najmłodszych pacjentów. Z  uwagi, iż są to urządzenia medyczne dużej wartości i wysokiej klasy, pozwalają one znacząco podnieść jakość opieki świadczonej na oddziałach Dziecięcym i Noworodkowym. Warto wspomnieć przy tym, że Fundacja WOŚP nigdy nie pozostała obojętna na potrzeby naszego szpitala. Wsparcie otrzymywaliśmy nie tylko na naszą wyraźną prośbę, ale też z inicjatywy samej fundacji, po finałach orkiestry – mówi Krystyna Michalak, Lekarz Kierujący Oddziałem Fizjologii i Patologii Noworodka z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka. 

Mali pacjenci w ramach pomocy Fundacji WOŚP otrzymali: pulsoksymetr (1. Finał), inkubator podstawowy (1. Finał), inkubator zamknięty do opieki podstawowej (7. Finał), wkładki uszne (8. Finał), końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu (8. Finał), urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN (9. Finał), pompa strzykawkowa (11. Finał), resuscytator noworodkowy (13. Finał), zestaw nCPAP wspomagający oddychanie u noworodków (16. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD (17. Finał), dwa komputery/terminal do przesyłania danych (17. i 25. Finał), aparat USG (20. Finał), monitor pomiarów przezskórnych pO2/pCO2 (20. Finał), kardiomonitor MP30/X2 (20. Finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu (25. Finał), czternaście sztuk Leżanek dla rodziców (25. Finał), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków (26. Finał), stanowisko do resuscytacji (26. Finał). 

Tylko w ostatniej dekadzie Fundacja WOŚP przekazała na ręce świdnickich medyków sprzęt o łącznej wartości 312 179,75 zł. Otrzymane urządzenia medyczne znacząco podniosły jakość opieki sprawowanej nad najmłodszymi pacjentami szpitala, zwiększając tym samym szanse na ratowanie ich zdrowia i życia. 

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułLeżał nieprzytomny niedaleko ogrodów działkowych. Dziś jest sparaliżowany i rodzina prosi o pomoc
Następny artykułWypadek z udziałem trzech aut pod Dobromierzem. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]