Strona główna 0_Slider Fantastyczny mecz świdniczanek, jednostronny szlagier!

Fantastyczny mecz świdniczanek, jednostronny szlagier! [FOTO]

0

Znakomicie zaprezentowały się zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica podczas meczu 15. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. Mecz wiceliderek z liderkami tabeli miał niespodziewanie jednostronny przebieg. Biało-zielone pewnie pokonały swoje rywalki, rewanżując się tym samym za porażkę z Aleksandrowa Łódzkiego.

Przed starciem ze zdecydowanym liderem tabeli – ekipą Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki wydawało się, że przed świdniczankami poprzeczka powieszona została bardzo wysoko. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego kontynuowały co prawda serię ośmiu zwycięstw z rzędu, ale przeciwniczki miały w swoim dorobku komplet trzynastu wygranych w meczach o punkty. Do tego w pierwszym starciu obu drużyn wyraźnie górą były liderki tabeli, które wygrały na własnym terenie 3:1. W Świdnicy zdecydowanie lepsze były jednak nasze siatkarki. Pierwsza odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń. Po kilku minutach gry na tablicy wyników było 10:4 dla Volley’a Świdnica. Przyjezdne rzuciły się w pogoń i w połowie seta doprowadziły do remisu 17:17. Końcówka należała do wiceliderek tabeli, które wyszły na skromne 1-2 punktowe prowadzenie i dowiozły je do końca, wygrywając 25:23. Druga partia miała dość nieoczekiwany przebieg. Początek był bardzo wyrównany, a obie ekipy grały punkt za punkt. Kiedy na prowadzeniu 19:11, a później 22:14 znalazły się miejscowe, wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo naszych dziewczyn. Nic bardziej mylnego. W samej końcówce partii było już 24:18, ale serialem punktowym popisały się szalenie ofiarnie grające przeciwniczki, doprowadzając do remisu 24:24. Wojnę nerwów wygrały jednak nasze zawodniczki, triumfując 27:25. Trzecia odsłona należała już do świdniczanek, które bardzo pewnie wygrały 25:16, a całe spotkanie 3:0 w setach. Dzięki tej wygranej drużyna trenera Dąbrowskiego wciąż plasuje się na pozycji wiceliderek tabeli, ustępując Liderowi VIP Gwarant Aleksandrow Łódzki, a wyprzedzając Chełmca Wodociągi Wałbrzych. Wałbrzyszanki tracą do nas jednak tylko punkt, mając w zapasie jedno spotkanie rozegrane mniej.

15. kolejka:
#VolleyWrocław II – NTSK Nysa 2:3 (19:25, 25:19, 25:23, 18:25, 12:15)
MKS IgnerHome Volley Świdnica Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:23, 27:25, 25:16)
Sobieski Oława – UKS Jedynka Siewierz 0:3 (19:25, 21:25, 23:25)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – MKS II Kalisz 3:1 (25:19, 25:23, 18:25, 25:19)