Strona główna Artykuł sponsorowany Akcesoria i gadżety dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

Akcesoria i gadżety dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

0

Gadżety i zabawki pełnią bardzo ważne funkcje w życiu dziecka. Poza tak oczywistą jaką jest zapewnienie rozrywki, mogą również m.in. pobudzać ich rozwój. Na co zwrócić uwagę kupując je swojemu dziecku? I jak wybrać najlepsze?

Gadżety i zabawki pełnią bardzo ważne funkcje w życiu dziecka. Poza tak oczywistą jaką jest zapewnienie rozrywki, mogą również m.in. pobudzać ich rozwój. Na co zwrócić uwagę kupując je swojemu dziecku? I jak wybrać najlepsze?

Zabawki – po co są potrzebne?

W czasach, kiedy półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnego rodzaju asortymentu, coraz trudniej o podejmowanie racjonalnych decyzji, również w przypadku zabawek. Lepiej jednak dobrze przemyśleć swój wybór, akcesoria i gadżety dla dzieci są bowiem niezwykle ważne dla rozwoju pociechy.

Dobrze dobrane zabawki zajmą dziecko na długi czas w wartościowy sposób. Mogą także stanowić świetną rozrywkę dla całej rodziny, jak choćby gry karciane czy planszowe – nie tylko uczą logicznego myślenia i pobudzają kreatywność, ale pełnią funkcję integracyjną w rodzinie.

Akcesoria muzyczne mogą być z kolei zalążkiem nowej pasji i kto wie, czy w przyszłości Twoja pociecha nie zamieni zabawkowej gitary elektrycznej na tą prawdziwą. Wybór zabawek należy więc dobrze przemyśleć, najlepiej podczas podejmowania decyzji zastanowić się czym lubi się zajmować Twoje dziecko oraz jaką funkcję ma spełniać dana zabawka.

Dostosuj je do wieku dziecka

Podarowanie gry elektronicznej maluchowi, który skończył rok nie będzie najlepszym pomysłem. Dziecko jest za małe, żeby zrozumieć jej reguły oraz cel, jaki ma osiągnąć grając w nią oraz prawdopodobnie szybko ją zepsuje. Wręczając taką grę zaś 7 czy 8-latkowi masz gwarancję sukcesu oraz szczęścia dziecka.

I podobnie – mata edukacyjna dla kilkulatka będzie nietrafionym prezentem, ponieważ dawno już wyrósł z takich rozrywek i pewnie nawet nie będzie wiedział co, mógłby z nią robić. Mata zrobić zaś furorę u kilkumiesięcznego brzdąca, który nie będzie mógł oderwać od niej oczu, a jednocześnie spędzanie na niej czasu rozwinie jego zmysły oraz sposób postrzegania świata. Wnioski? Zawsze dobieraj akcesoria i zabawki do wieku dziecka.

Jest to gwarancja tego, że będą spełniały swoją rolę, jak również po prostu będą bezpieczne w jego rękach. Dotyczy to szczególnie maluchów do 3 lat. W dedykowanych dla nich zabawkach, nie powinny znaleźć się żadne niewielkie elementy, które dziecko mogłoby włożyć do buzi. Najlepiej kupując zabawki kierować się zaleceniami i wskazówkami od producenta, który określa do jakiej grupy wiekowej jest skierowany dany produkt.

Elektronika – kiedy pierwsze gadżety?

Jest wszechobecna i nie da się przed nią uciec – z elektroniką dziecko ma do czynienia od najmłodszych lat, kiedy obserwuje rodziców w trakcie pracy przy komputerze lub rozmawiających przez telefon. Pewne jest to, że z pewnością bardzo szybko dziecko będzie chciało posiadać własne gadżety elektroniczne. Decyzja o ich kupnie nie jest prostą sprawą.

Są w końcu dość kosztowne oraz mogą „wciągnąć” pociechę, sprawiając że będzie poświęcała mniej czasu na naukę oraz spędzanie czasu z rodziną. Kiedy więc kupić pierwsze gadżety tego typu? Na pewno lepiej poczekać aż dziecko pójdzie do szkoły i zapozna się ze swoimi nowymi obowiązkami. Jako pierwsze warto podarować gry elektroniczne lub konsolę do telewizji.

Dobrze też kontrolować czas, jaki dziecko przy nich spędza oraz poddawać to pewnym restrykcjom. Można ustalić, że dziecko może grać przez godzinę dziennie. Dawkuj również ilość tego typu zabawek i dostosuje je do umiejętności pociechy.

Akcesoria dla najmłodszych

Mogłoby się wydawać, że kupno zabawek dla najmłodszych dzieci jest najprostsze. W końcu rodzic decyduje o nich sam, a niepotrafiący jeszcze mówić malec nie wyrazi swojej dezaprobaty, jak też nie będzie namawiał na kolejne akcesoria. Nic bardziej mylnego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, trudno jest wybrać zabawki, które będą dla nich odpowiednie. A z drugiej strony, nawet kilkumiesięczne brzdące posiadają swoje upodobania, całkiem możliwe że kupiony prezent nie przypadnie mu do gustu. Jak z tego wybrnąć?

Najlepiej kupować zabawki dedykowane dla najmłodszych, sprawdzając przy okazji jakie decyzje podejmują inni rodzice – które gadżety cieszą się największą popularnością. W przypadku maluchów, często są to maty edukacyjne i zabawki interaktywne, które wprost uwielbiają.

Jakość, to gwarancja bezpieczeństwa

Kupując akcesoria czy gadżety dla dzieci należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Nauka tego, jak należy się z nimi obchodzić przychodzi z czasem. Trzeba być świadomym, że możliwe że pociecha będzie daną zabawką rzucała i niejednokrotnie przez przypadek spadnie na ziemię.

Jeśli będzie kiepskiej jakości, tak naprawdę może nie wytrzymać nawet kilku dni. Poza tym, decydując się na dobre jakościowe zabawki posiadasz gwarancję, że są one bezpieczne w kontakcie z dzieckiem, jak też przeszły cały szereg odpowiednich testów zanim zezwolono na ich sprzedaż. Dobrym przykładem jest choćby topgadget.pl, gdzie można znaleźć duży wybór zabawek i akcesoriów dla dzieci najlepszej jakości, a dodatkowo w rozsądnej cenie.

Więcej znajdziesz tutaj: https://topgadget.pl/sklep/dziecko/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNasze babcie, nasi dziadkowie na fotografiach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułKto przygarnie Cezara?