Strona główna 0_Slider 29. Finał WOŚP za 3 tygodnie. Coraz więcej fantów na licytacje. Zbiórka...

29. Finał WOŚP za 3 tygodnie. Coraz więcej fantów na licytacje. Zbiórka trwa!

0

Coraz więcej wiadomo o przebiegu 29.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy i gminie Marcinowice. Tradycyjnie do działań przygotowuje się wspólny sztab, ale ze względu na ograniczenia nie będzie hucznych festynów. Na niedzielę 31 stycznia 2021 szykują się dwie licytacje internetowe, a zbiórka datków będzie prowadzona zarówno w sieci, jak i tradycyjnie.

W tym roku Wielka Orkiestra zagra na potrzeby  oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Sposobów na wsparcie akcji mimo pandemii jest bardzo dużo. Już teraz można wpłacać datki do e-skarbonek, lub poczekać na wolontariuszy, którzy z tradycyjnymi puszkami będą kwestowali w ostatnią niedzielę stycznia.

31 stycznia ruszą dwie licytacje, przygotowywane w Świdnicy i gminie Marcinowice. W Świdnicy centrum dowodzenia znajdzie się w sali teatralnej ŚOK-u. – 20-osobowy sztab wolontariuszy pracować będzie od świtu po noc w świdnickim teatrze. Prowadzić będziemy licytację, zadbamy o scenę pełną artystów, odbierać będziemy telefony i maile od osób licytujących, zaprosimy do naszego studia zacnych gości. Zajmiemy się również wolontariuszami, którzy będą kwestować na ulicach – zapowiada Violetta Sobczak ze sztabu. Cały czas przyjmowane są fanty na licytację. W tej chwili jest już kilkadziesiąt darów, które pójdą pod młotek. To miedzy innymi vouchery na usługi i lot szybowcem, obrazy, biżuteria, koszulki z podpisami sportowców, rękodzieło, kalendarze, zestawy upominkowe, kuchenka Electroluxa, a także gadżety WOŚP. Wszystkie można oglądać na fanpage’u WOŚP Świdnica. Dary na licytację w Świdnicy można przekazywać w dni powszednie w godzinach urzędowania do Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 lub Hufca ZHP, ul. Lelewela 18. Licytacja będzie prowadzona 31 stycznia 2021r.

Do internetowej aukcji szykuje się także gmina Marcinowice.

Studio, skąd będzie prowadzona relacja live oraz licytacja, będzie się mieściło w Strzelcach. Lista przekazanych fantów jest coraz dłuższa i liczy już ponad 100. Już teraz można obejrzeć, na co warto „zapolować” w ostatnią niedzielę stycznia. Aktualizowana lista znajduje się TUTAJ. Kontakt dla osób i firm, które chciałyby przekazać kolejne upominki przez fb Dawida Sobczyka .

Po raz szósty zagra również Moto Orkiestra. Jak informuje współorganizator Sebastian Sokołowski, w tym roku pokazy samochodowe i licytacje odbędą się przy ul. Pileckiego.

/opr. asz/

Poprzedni artykułNagrodzono najładniej przystrojone domy w gminie Świdnica
Następny artykułZderzenie dwóch pojazdów w Słotwinie [FOTO]