Strona główna 0_Slider 29. finał WOŚP. Trwa wielkie liczenie. Będzie nowy rekord w powiecie świdnickim?

29. finał WOŚP. Trwa wielkie liczenie. Będzie nowy rekord w powiecie świdnickim?

0

Trwa liczenie datków zebranych podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według wstępnych wyliczeń świdnicko-marcinowickiego sztabu, obejmujących dotychczas przeliczone puszki wolontariuszy, środki przekazane w licytacjach i aukcjach internetowych, a także pieniądze zebrane podczas Moto Orkiestry, udało się zebrać co najmniej 200 tys. złotych. Liczenie trwa również w Świebodzicach, Strzegomiu, Jaworzynie Śląskiej i Żarowie.

W niedzielę na ulicach Świdnicy można było spotkać 140 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Finał można też było wesprzeć podczas świdnickiej Moto Orkiestry, a także uczestnicząc w licytacjach prowadzonych ze specjalnego studia w Świdnickim Ośrodku Kultury, jak również z wirtualnego studia w Strzelcach Świdnickich. Aukcje odbywały się również w serwisie Allegro.

Zgodnie ze wstępnymi, niepełnymi wyliczaniami w połączonym sztabie świdnicko-marcinowickim, o których informowano w niedzielę w godzinach wieczornych, na podstawie dotychczas podliczonych puszek świdniccy wolontariusze zebrali ponad 107 tys. złotych (stan na godz. 20), za pośrednictwem aukcji internetowych udało się uzbierać 31,5 tys. złotych, podczas licytacji telefonicznych zebrano ponad 11 tys. złotych, natomiast Moto Orkiestra zadeklarowała uzbieranie ponad 13 tys. złotych. Z kolei w gminie Marcinowice dotychczasowe wyliczenia (stan na godz. 21) mówią o kwocie ponad 38 tys. złotych. A na tym nie koniec, bowiem liczenie wciąż trwa!

Jak poradziły sobie pozostałe sztaby? W Świebodzicach udało się zebrać co najmniej 54,6 tys. złotych (stan na godz. 22.30), w Jaworzynie Śląskiej – 21,5 tys. zł (stan na godz. 21), w Strzegomiu – 36 tys. zł, a w Żarowie – 41,1 tys. złotych (stan na godz. 22). Pełne wyniki poznamy w najbliższych dniach.

Środki zebrane podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułWspięli się na absolutny szczyt. Biało-zieloni ośmiolatkowie najlepsi pod balonem [FOTO]
Następny artykułDrugiego dnia wdrapać na podium się nie udało [FOTO/VIDEO]