Strona główna 112 25-latek bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków kierował autem bez ważnych...

25-latek bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków kierował autem bez ważnych badań technicznych

1

Poważne konsekwencje czekają 25-latka, który wsiadł za kierownicę znajdując się pod wpływem substancji psychotropowych, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jakby tego było mało, samochód którym poruszał się mężczyzna nie miał ważnego badania technicznego ani ubezpieczenia OC.

Do zatrzymania 25-latka doszło 13 stycznia, około godziny 23.15. – Funkcjonariusze Posterunku Policji w Jaworzynie, patrolując rejon miasta i gminy Jaworzyna Śląska, zauważyli kierującego Volkswagenem, którego zachowanie na drodze wzbudziło ich podejrzenie. Kierujący na widok patrolu gwałtownie zjechał na pobocze i zatrzymał się. Funkcjonariusze postanowili zweryfikować co było przyczyną takich nagłych manewrów na drodze – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas interwencji okazało się, że 25-letni mężczyzna jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych – wskazuje Ząbek. Był to jednak dopiero początek problemów mężczyzny. – Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, ze 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto prowadzony przez niego pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC – wylicza rzecznik KPP Świdnica. Za kierowanie autem pod wpływem środka odurzającego mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSzczepienia w szpitalu. Nie dla wszystkich wystarczyło szczepionek. Dyrektor wyjaśnia i przeprasza
Następny artykułTwój 1% ma znaczenie. Zachęcają do wspierania organizacji pożytku publicznego działających w powiecie świdnickim