Strona główna 112 Zignorował sąd, uciekał przed policją

Zignorował sąd, uciekał przed policją

0

Do pięciu lat więzienia grozi 37-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej i zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

1 grudnia 2020 roku tuż po godz. 8.00 rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w Żarowie dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. W pewnym momencie policyjny miernik wskazał, iż nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Mercedes  porusza się z  prędkością o wiele większą niż dopuszczają to przepisy. Pojazd pędził 128 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h – opisuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Mundurowi wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu, kierujący jednak zignorował polecenia i odjechał z miejsca kontroli. Świdniccy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie mężczyzny i długo nie trzeba było na to  czekać, bo już niespełna dwie godziny później mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy.  W trakcie wykonywanych z 37-letnim mieszkańcem Wałbrzycha czynności szybko wyszło na jaw, co było powodem wcześniejszego takiego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktywny do marca 2021 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy – dodaje rzeczniczka.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułFotograficzne „polowanie” na św. Mikołaja
Następny artykułSprawca sklepowej kradzieży wpadł z narkotykami