Strona główna 112 Sprawca sklepowej kradzieży wpadł z narkotykami

Sprawca sklepowej kradzieży wpadł z narkotykami

0

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Świdnicy, który został przyłapany na kradzieży sklepowej w markecie budowlanym, a dodatkowo posiadał przy sobie kilkanaście porcji amfetaminy.

1 grudnia około godziny 10.00 policjanci zostali wezwani do jednego z marketów budowlanych, gdzie pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży miernika elektrycznego. Na miejscu funkcjonariusze zastali 24-letniego mieszkańca Świdnicy, który za czyn którego się dopuścił został ukarany mandatem karnym – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Na tym nie zakończyły się problemy niedoszłego rabusia.

– W trakcie całej interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo. Powodem tego zdenerwowania było srebrne zawiniątko z zawartością białego proszku, które policjanci ujawnili przy 24-latku. Badanie na testerze narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 16 porcji handlowych tego narkotyku – dodaje Ząbek.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZignorował sąd, uciekał przed policją
Następny artykułTaksówkarz oskarżony o przejechanie mężczyzny