Strona główna 0_Slider Zebrano już 90 tys. złotych dla pogorzelców z Czernicy. Wśród poszkodowanych wójt...

Zebrano już 90 tys. złotych dla pogorzelców z Czernicy. Wśród poszkodowanych wójt gminy Mściwojów

0

Z ogromnym odzewem spotkał się apel o finansowe wsparcie odbudowy budynku mieszkalnego w Czernicy (gm. Dobromierz), który został zniszczony w wyniku pożaru. – Idą święta, nikt nie może zostać sam – podkreślają samorządowcy, w tym burmistrz Jawora oraz wójt gminy Dobromierz, którzy wyszli z inicjatywą pomocy pogorzelcom.

fot. OSP Granica

Do pożaru doszło 14 grudnia około godziny 21.40. – Budynek zamieszkują cztery rodziny. Na miejsce skierowano 13 zastępów straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego oraz policję – relacjonował Paweł Szydłowski z KP PSP w Świdnicy. Akcja zakończyła się o godz. 3.20.  Nikt w pożarze nie ucierpiał, ale dom został poważnie zniszczony. – Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Wszyscy żyjemy, to najważniejsze. Niestety zaczynamy życie od nowa – mówił Mariusz Foryś, wójt gminy Mściwojów (pow. jaworski) i mieszkaniec spalonego budynku.

W celu wsparcia mieszkańców poszkodowanych w wyniku pożaru, zorganizowana została zbiórka na odbudowę budynku. – Wójtowi Gminy Mściwojów Mariuszowi Forysiowi oraz sąsiedniej rodzinie spalił się dom, reszta została zalana. Strażacy zrobili wszystko co w mogli. Prosimy każdego kto chce i może o pomoc w odbudowie domu. Idą święta, nikt nie może zostać sam – wskazano we wspólnym apelu, pod którym podpisali się samorządowcy: Emilian Bera burmistrz Jawora, Grzegorz Kucab burmistrz Bolkowa, Mirosław Brzozowski wójt Męcinki, Sebastian Oszczęda wójt Paszowic, Elżbieta Jedlecka wójt Wądroża Wielkiego, Jerzy Ulbin wójt Dobromierza, Tomasz Siczek radny Mściwojów, Aneta Kucharzyk starosta jaworski.

Nikt nie jest przygotowany na tak przykre sytuacje. W pożarze zniknął dobytek, który budował się przez całe życie, często pokolenia. Dwie rodziny dotknął ludzki dramat. Zły los zburzy budynek mieszkalny i zmusił rodziny do rozpoczęcia wszystkiego na nowo. Zwracam się do wszystkich, którzy mają taką możliwość o pomoc. Każdy grosz jest ważny. Ludzie dobrej woli wrzucając swój grosz do zrzutki pomogą zmienić ludzki dramat – zaapelował burmistrz Jawora, Emilian Bera.

Zbiórkę wsparło dotychczas ponad 360 osób, które przekazały w sumie ponad 90 tys. złotych.

/mn/

fot. Dawid Wójtowicz, Jawor998, OSP Granica

Poprzedni artykułO XVII-wiecznej historii Polski i Niemiec w „Jutrzence” [VIDEO]
Następny artykułDotacje na sprzęt dla strażaków z OSP