Strona główna Wydarzenia Żarów Zabawne stojaki na rowery

Zabawne stojaki na rowery

0

Z humorem podeszli mieszkańcy Kalna (gm. Żarów) do kwestii miejsca, gdzie bezpiecznie można pozostawić rower. We wsi stanęły ramy do przypinania w kształcie rowerów.

Jeden znajduje się przy budynku świetlicy wiejskiej, a drugi jest do dyspozycji mieszkańców na sportowym boisku. Wykonawcą nowych, ekologicznych stojaków na rowery jest  Sebastian Jarosz, który jest także autorem ekologicznych serc na nakrętki.

– Kalno także promuje zdrowy tryb życia, dlatego wspólnie z mieszkańcami zadecydowaliśmy, aby zamontować na terenie naszego sołectwa stojaki na rowery. I to w dwóch różnych wersjach, damskiej i męskiej. Coraz więcej mieszkańców porusza się rowerami, przyjeżdżają do nas na zebrania wiejskie i nie mają gdzie zostawić swoich jednośladów. Dzieci i młodzież również zostawiają rowery w różnych miejscach. Teraz dzięki nowym stojakom jest nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Zachęcamy również mieszkańców innych sołectw do zakupu takich ekologicznych stojaków – mówi Ewa Wołek z Kalna.

Nowe stojaki na rowery zostały zakupione ze środków funduszu sołeckiego.

/Informacja i zdjęcia ze strony UM w Żarowie, opr. red./

Poprzedni artykułPonad 40 nowych zachorowań na Covid-19 w powiecie świdnickim, nie żyją dwie osoby
Następny artykułJak przygotować się do laserowego modelowania rogówki? Koniecznie sprawdź, co musisz wiedzieć!