Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przygotować się do laserowego modelowania rogówki? Koniecznie sprawdź, co musisz wiedzieć!

Jak przygotować się do laserowego modelowania rogówki? Koniecznie sprawdź, co musisz wiedzieć!

0

Chcesz na dobre pożegnać się z okularami? Postaw na innowacyjne metody leczenia wad wzroku i skorzystaj z możliwości, jakie gwarantuje laserowe modelowanie rogówki oka. Konieczne będzie szczegółowe badanie okulistyczne, wykluczenie przeciwwskazań, a także – prawidłowe przygotowanie. Co musisz zrobić, zanim poddasz się laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku – sprawdź, czym jest!

Laserowa korekcja wad wzroku to bezbolesny zabieg polegający na laserowym modelowaniu rogówki oka w określony sposób. Trwa zaledwie kilkanaście sekund i jest całkowicie bezpieczny. Wykonywany w miejscowym znieczuleniu pozwala utrzymać stały kontakt z lekarzem. Dedykowany pacjentom pomiędzy 20., a 60. rokiem życia, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Co musisz zrobić przed zabiegiem?

1. Zrezygnuj z makijażu oczu

Planujesz zabieg laserowego modelowania rogówki? Zrezygnuj, na co najmniej 24 godziny wcześniej z makijażu oczu. Należy unikać takich kosmetyków, jak tusz do rzęs, kredki do oczu i cienie do powiek. Wybierając się na umówioną wizytę nie nakładaj na twarz żadnych preparatów – skóra powinna być starannie oczyszczona. Bezpośrednio po zabiegu także warto zrezygnować z makijażu. W ten sposób pozwolisz oczom odpocząć.

2. Zaplanuj urlop

Chociaż laserowa korekcja wzroku trwa zaledwie kilkanaście sekund, warto przewidzieć czas na rekonwalescencję i zaplanować urlop na kilka dni po zabiegu. W tym czasie możesz spokojnie zrezygnować z makijażu i pozwolić oczom odpocząć.

3. Zrezygnuj z alkoholu i perfum

Alkohol nie jest wskazany ani bezpośrednio przed zabiegiem (24 godziny) ani po nim (48 godzin). Dlaczego? Ponieważ ma istotny wpływ na suchość oczu – podobnie jak stosowanie perfum. Z tego rodzaju kosmetyków także należy chwilowo zrezygnować.

4. Zadbaj o bezpieczny powrót do domu

Na zabieg planujesz wybrać się samochodem? Zadbaj, by towarzyszył Ci ktoś, kto będzie prowadził pojazd bezpośrednio po wykonaniu laserowej korekcji wzroku! Jest to tym bardziej ważne, że po zabiegu nie możesz siadać za kierownicą! Możesz to zrobić dopiero kolejnego dnia.

5. Odpowiednio wcześnie zrezygnuj z soczewek

Planujesz zabieg laserowej korekcji wzroku? Koniecznie zrezygnuj z soczewek kontaktowych! W przypadku użytkowania miękkich – na około dwa tygodnie wcześniej, twardych – aż cztery.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZabawne stojaki na rowery
Następny artykułOkłamał zespół pogotowia. Medycy weszli do chorego zakażonego koronawirusem tylko w podstawowym zabezpieczeniu