Strona główna Sport Piłka ręczna Z wizytą u wicelidera tabeli

Z wizytą u wicelidera tabeli

0

Przed Szarymi Wilkami bardzo ważny i trudny mecz. W sobotę, 5 grudnia podopieczni trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka zmierzą się w Legnicy z aktualnie drugą w stawce Dziewiątką. Świetna postawa rywali to jedna z największych niespodzianek sezonu. Początek spotkania o godzinie 16.00. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią mecz odbędzie się bez udziału kibiców, ale gospodarze zapowiadają relację wideo na żywo z tego pojedynku!

Dziewiątka rozegrała dotąd dziewięć spotkań w rozgrywkach II ligi piłkarzy ręcznych. Siedem wygrała, jeden zremisowała (porażka w rzutach karnych) oraz jeden przegrała. Patent na legniczan znalazły jedynie ekipy Wolsztyniaka (zwycięstwo w regulaminowym czasie gry) i Trójka Nowa Sól (zwycięstwo po konkursie rzutów karnych). 22 zdobyte punkty lokują legniczan na znakomitym drugim miejscu, ale trzeba pamiętać, że meczem z ŚKPR-em rozpoczną serię spotkań z innymi czołowymi drużynami (kolejno z ŚKPR-em u siebie, na wyjeździe z Tęczą Kościan i u siebie ze Zwem Świebodzin).

Nie ma wątpliwości, że Szare Willki czeka w Legnicy trudna przeprawa. W specyficznej hali Dziewiątki nigdy nie grało się zresztą łatwo. Historia kontaktów obu klubów nie jest specjalnie długa. To raptem trzy pojedynki, wszystkie zakończone zwycięstwami ŚKPR-u. W sezonie 2016/2017 było 25:16 w Legnicy i 35:23 w Świdnicy, a w sezonie 2019/2020 23:20 w Legnicy. Rewanż nie odbył się w związku z przerwaniem rozgrywek z powodu pandemii.

11. kolejka (5.6.12):
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica
Spartakus Buk – Tęcza Kościan
Polonia Środa Wlkp. – SPR Oleśnica
Orlik Brzeg – Sparta Oborniki Wlkp.
Żagiew Dzierżoniów – Trójka Nowa Sól
OSiR Komprachcice – Zew Świebodzin
Wolsztyniak – pauza

/ŚKPR/

Poprzedni artykułBiskup świdnicki zachęca do modlitwy za chorych. Mówi do osób ściśniętych jak śledzie w beczce
Następny artykułSkończył czy nie skończył kwarantannę? Sprzeczne informacje mogły narazić na karę w wysokości 30 tysięcy złotych