Strona główna 112 Świdniccy policjanci w galeriach handlowych i sklepach. Pilnują przestrzegania obostrzeń

Świdniccy policjanci w galeriach handlowych i sklepach. Pilnują przestrzegania obostrzeń

1

Funkcjonariusze świdnickiej policji wraz z przedstawicielami sanepidu dokonują kontroli galerii handlowych oraz sklepów pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa.

Prowadzone działania mają na celu sprawdzenie, czy właściciele i pracownicy sklepów oraz osoby przebywające na terenie placówek handlowych stosują się do zaleceń sanitarnych. Mundurowi wraz ze współpracującymi służbami uświadamiają stale istniejący stan zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Kontrole funkcjonariuszy i pracowników sanepidu realizowane są na terenie całego naszego powiatu – wyjaśnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci zwracają uwagę na stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, sprawdzają czy przy wejściu do obiektu handlowego umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie klientów w sklepie i czy ograniczenie to jest przestrzegane, a także kontrolują czy respektowane są „godziny dla seniorów”.

Mundurowych można też spotkać na ulicach, targowiskach, dworcach i wielu innych publicznych miejscach. Są przede wszystkim tam, gdzie może przebywać w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa – zaznacza Ząbek. Jak dodaje, w najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSystematycznie okradał działkowców. Jest w rękach policji
Następny artykułBiskup Ignacy Dec broni o. Tadeusza Rydzyka. Wini „nieprzychylne media”