Strona główna 0_Slider Świdnica i gmina Marcinowice szykują się do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej...

Świdnica i gmina Marcinowice szykują się do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

1

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przybierze nową formę. Ponieważ ograniczone są kontakty międzyludzkie, świdnicki sztab wspólnie z Urzędem Miejskim i Świdnickim Ośrodkiem Kultury przygotuje inną formułę i możliwości wsparcia Orkiestry. Przygotowania do Finału trwają również w gmina Marcinowice.

Celem 29. Finału WOŚP będzie wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia – tym razem 10 stycznia.

W niedzielę, 10 stycznia 2021 roku w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy stworzone zostanie specjalne studio telewizyjne, w którym cały dzień – zarówno online, jak i w telewizji na żywo – będą odbywać się aukcje cennych przedmiotów. – Zaproszeni zostaną goście specjalni, którzy od lat wspierają WOŚP oraz lokalni artyści, którzy tego dnia zadbają o oprawę muzyczną. Program poprowadzą redaktor Beata Ziółkowska wraz ze stałymi gospodarzami aukcji Grzegorzem Godulą i Violettą Sobczak – zapowiadają organizatorzy świdnickiego Finału.

Już dziś zapraszamy do zgłaszania i dostarczania fantów oraz gadżetów do licytowania na aukcji do Violetty Sobczak do hufca ZHP (ul. Lelewela 18) i Mariusza Kozłowskiego w ŚOK (Rynek 43). Pokażmy naszą siłę i solidarność w tych trudnych czasach i pobijmy kolejny rekord Świdnicy! Podczas 28. Finału WOŚP w Galerii Świdnickiej zostało zebranych ponad 28 tysięcy złotych, w tym roku chcemy przebić granicę 30 tysięcy! – dodają.

Kolejny rekord chcą ustanowić organizatorzy Finału w gminie Marcinowice. W Strzelcach powstanie studio WOŚP, w którym prowadzone będą licytacje. Całość będzie transmitowana na żywo na Facebooku. – 10 stycznia jesteśmy na żywo cały dzień ze studia w Strzelcach. Licytacja idzie w świat. W końcu każdy, nieważne skąd, będzie mógł wylicytować wybrany przedmiot – mówi Dawid Sobczyk, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach, zachęcając do przekazywania na licytację voucherów, przedmiotów, lokalnych produktów, czy też sportowych gadżet.

Podczas 28. Finału WOŚP połączony sztab Świdnicy i gminy Marcinowice zebrał 232 866,83 zł.

/opr. mn/

Poprzedni artykułNowa atrakcja nad zalewem gotowa. Pumptrack prezentem na Mikołajki! [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSportowych emocji i uśmiechów było co niemiara… [FOTO]