Strona główna Wydarzenia Żarów Świąteczne dary od uczniów trafiły do podopiecznych Domu Dziecka

Świąteczne dary od uczniów trafiły do podopiecznych Domu Dziecka [FOTO]

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie z klas 0a, 1a i 2a wspólnie z rodzicami zorganizowali świąteczną zbiórkę dla dzieci przebywających w jednym z Domów Dziecka. Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i nauczycieli udało się zebrać wiele artykułów. Do kartonów prezentowych trafiły środki czystości i środki higieniczne, słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych akcesoriów.

Dzieci przebywające w Domu Dziecka, w wieku od 3 do 18 lat potrzebują niemal wszystkiego. Zabawek, ubrań, lekarstw, a sam budynek nie jest w dobrym stanie technicznym. Rodzice naszych uczniów zaangażowali się w zbiórkę, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się i jednocześnie dziękuję rodzicom i ich dzieciom za wsparcie, pomoc i życzliwość. Pomaganie ma sens i przynosi radość, zwłaszcza teraz w tym przedświątecznym okresie. Wspólnie z rodzicami uczniów mamy nadzieję, że nie będzie to tylko jednorazowa zbiórka – mówi Iwona Nieradka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Koordynatorkami akcji były Panie Agnieszka Zakrzewska-Cnota, Paulina Denker-Jarosz i Joanna Byłgaryn – dodaje Edyta Cichecka z SP Żarów.

Świąteczne podarunki, dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci i społeczności Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, zostały przekazane do Domu Dziecka.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKolorowe męskie skarpetki pod choinkę
Następny artykułBlisko 5 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?