Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Świąteczna pomoc dla podopiecznych GOPS-u

Świąteczna pomoc dla podopiecznych GOPS-u

0

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy przygotował 43 paczki żywnościowe, które przez pracowników zostały dostarczone do potrzebujących. Samotnym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy oferowana była również pomoc finansowa na zakup opału. Łącznie na ten cel zostało przeznaczonych około 20 tysięcy złotych.

– Dla większości z nas zbliżające się dni to wyjątkowy czas – świąteczne rytuały, choinka, spotkania w gronie najbliższych, prezenty, czy wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku Święta Narodzenia Pańskiego i Nowy Rok będą inne niż zwykle, spędzone w mniejszym gronie, czasem z dala od najbliższych. To nie znaczy, że nie możemy się nim cieszyć. Dlatego tak ważna jest pomoc osobom samotnym i niepełnosprawnym. W nadzwyczajnych okolicznościach musimy szukać nowych, skutecznych rozwiązań, pamiętając, że nasz cel pozostaje niezmienny, a jest nim pomoc potrzebującym – mówi Dorota Waliszak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym roku w akcję pomocową włączyli się również pracownicy Urzędu Gminy Świdnica wraz z kierownictwem oraz jednostkami organizacyjnych. Wspierając finansowo i rzeczowo jedną z potrzebujących rodzin w naszej gminie. Świdnicki Uniwersytet III Wieku, który w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego przygotował także słodkie upominki dla 8 osób starszych i samotnych w gminie Świdnica. Koło Łowieckie „KNIEJA” zorganizowało zbiórkę środków czystości, artykułów spożywczych oraz słodyczy dla wybranej przez nich rodziny w gminie Świdnica. Na ręce prezesa Koła pana Zbigniewa Drąg składamy wyrazy uznania i wdzięczności oraz dziękujemy za ofiarność – dodaje Dorota Waliszak.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułŚwidniczanin wyzdrowiał i oddał osocze. Jak mogą zrobić to inni?
Następny artykułŚwiąteczne odwiedziny w Warsztacie Terapii Zajęciowej