Strona główna Kultura Stwórz najpiękniejszą bombkę! MDK ogłasza konkurs

Stwórz najpiękniejszą bombkę! MDK ogłasza konkurs

0

Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy zaprasza uczniów świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w miejskim konkursie na bombkę bożonarodzeniową.

Celem konkursu jest zachowanie najciekawszych tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni i kreatywności plastycznej z wykorzystaniem dowolnych technik rękodzielniczych i plastycznych, a także prezentacja i popularyzacja twórczości rękodzielniczej dzieci i młodzieży.

Konkurs polega na wykonaniu bombki świątecznej własnego projektu dowolna techniką. Autorem bombki zgłoszonej do konkursu może być tylko jedna osoba, która zgłasza jedną pracę. W konkursie, w którym uczestniczyć mogą uczniowie świdnickich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek wychowania pozaszkolnego, oceniana będzie estetyka pracy, oryginalność techniki, czy też zastosowanie tradycyjnych form zdobienia.

Po zgłoszeniu udziału uczestnik konkursu może odebrać kule styropianową w Młodzieżowym Domu Kultury od dnia 30 listopada 2020 roku. Pracę należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do 17 grudnia 2020 roku na adres: Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, ul. Nauczycielska 2, 58-100 Świdnica, a w wyjątkowych przypadkach przesyłając zdjęcie na e-mail: [email protected].

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 grudnia 2020 roku. Z uwagi na sytuacje epidemiczną nagrody będzie można odebrać osobiście od 22 grudnia, od godz. 8.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (więcej informacji zostanie przekazanych w późniejszym terminie na stronie internetowej MDK). Prace konkursowe będą użyte do stworzenia prezentacji multimedialnej promujących wydarzenia miejskie związane z programem Świdnickiej Kolędy ’2020″.

Z regulaminem konkursu można się zapoznać na stronie MDK w Świdnicy.

/MDK Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak będzie wyglądać kolęda w czasie epidemii? Episkopat wydał komunikat
Następny artykułZgasili światła w symbolicznym proteście przeciwko polityce rządu. W ciemności pogrążył się świdnicki Rynek