Strona główna Wydarzenia Świebodzice Skradziono sadzonki z rewitalizowanego parku

Skradziono sadzonki z rewitalizowanego parku

0

Podczas prac związanych z nasadzeniami zieleni w parku przy ulicy Jeleniogórskiej w Świebodzicach doszło do kradzieży kilkudziesięciu sadzonek traw ozdobnych.

Rewitalizacja parku rozpoczęła się pod koniec czerwca. – W zakresie kompozycji zieleni projekt zakłada adaptację istniejących szpalerów i alei drzew, prace porządkowe i pielęgnacyjne w drzewostanie, nowe nasadzenia drzew, krzewów, traw ozdobnych i bylin oraz renowację istniejącego trawnika. Z uwagi na dawną funkcję miejsca (cmentarz) nowa koncepcja zagospodarowania uwzględnia wprowadzenie funkcji związanych z wypoczynkiem i relaksem. Do tej pory wykonane zostały roboty rozbiórkowe i przygotowawcze oraz w znacznej części ścieżki wraz z obrzeżami z kostki granitowej. Do tej pory wykonano wycinkę samosiejek oraz drzew będących w złym stanie sanitarnym. Usunięto również te, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu przyszłych spacerowiczów. Rozpoczęto także roboty ogrodnicze polegające na pielęgnacji istniejącego drzewostanu oraz uprawie gleby pod przyszłe nasadzenia. Łącznie planuje się posadzić 5 sztuk kasztanowca pospolitego, prawie tysiąc krzewów oraz ponad 25 tysięcy sztuk traw ozdobnych, paproci, bluszczu, bylin i krzewinek – wyliczali świebodziccy urzędnicy.

We wtorek część roślin nasadzonych w parku przy Jeleniogórskiej padła łupem złodzieja. – Rano okazało się, że ok. 50 szt. traw ozdobnych zostało wykopanych i skradzionych. O zniknięciu sadzonek zostały powiadomione odpowiednie służby – poinformowali przedstawiciele ratusza. – Zieleń w naszym mieście nie tylko poprawia estetykę, ale przede wszystkim służy mieszkańcom, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nie dopuścić do kolejnych aktów wandalizmu – podkreślili.

Zakończenie renowacji parku jest przewidziane na 30 kwietnia 2021 roku.

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykuł80-latek spędził siedem godzin w karetce. Zmarł krótko po przyjęciu do szpitala
Następny artykułPod okiem kamer ignorują zakaz wjazdu do Rynku. Straż miejska przypomina o konsekwencjach