Strona główna Sport Inne Rusza Dzika Liga Curlingu 2020/2021

Rusza Dzika Liga Curlingu 2020/2021

0

Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica zaprasza wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w pierwszej edycji Dzikiej Ligi Curlingu. Jest to inicjatywa, która ma za zadanie przybliżyć rywalizację curlingową nowym klubowiczom, ale również wszystkim zainteresowanym.

Curling to zespołowa, zimowa dyscyplina olimpijska, w której rywalizują dwie 4-osobowe drużyny, podczas meczu podzielonego na partie zwane endami. Każdy zawodnik w endzie zagrywa dwa kamienie, a na koniec enda punktują te kamienie, które są bliżej środka domu (kolorowych kółek) niż kamienie przeciwnika.

Postanowiliśmy uruchomić mini rozgrywki ligowe dla naszych klubowiczów oraz wszystkich osób lubiących rywalizację. Mecze będą rozgrywane podczas treningów otwartych w poniedziałki i czwartki o godz. 20:00. Podczas jednego treningu jesteśmy w stanie nauczyć się podstawowych zasad oraz jak zagrywać kamienie, to wystarczające by na koniec treningu rozegrać swój pierwszy mecz curlingowy – przekonuje Bartosz Łobaza, reprezentant Polski w curlingu i medalista mistrzostw Europy dyw. B. – Osobiście po dwóch treningach na lodowisku w Świdnicy w 2005 roku pojechałem na eliminacje do mistrzostw Polski. Poziom gry nie był wysoki, ale wystarczyło by curling wciągnął mnie na długie lata. Dlatego też jeżeli ktoś lubi sportową rywalizację zapraszamy do spróbowania swoich sił na treningu, a później w naszej Dzikiej Lidze Curlingu.

Swoje pierwsze kroki w curlingu można postawić już na najbliższym treningu. Dolnośląski Klub Curlingowy spotyka się na lodowisku świdnickiego OSiR-u w każdy poniedziałek i czwartek o 20:00. Trening trwa do godz. 21:30, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie na facebooku: https://www.facebook.com/dolnoslaski.curling

Szczegółu Dzikiej Ligi Curlingu 2020/2021
TERMIN: Grudzień 2020 – Marzec 2021, PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI 20:00-21:30,
(termin meczu w uzgodnieniu z zainteresowanymi drużynami)
ZGŁOSZENIA: Mailowo do 12 Grudnia 2020
MAIL: [email protected]
WPISOWE: 60zł za mecz, 50zł za mecz (dla drużyn złożonych wyłącznie z juniorów)
– wysokość wpisowego w zależności od ilości meczów,
– system dostosowany do ilości drużyn, w miarę możliwości round robin plus faza finałowa,
– wpisowe płatne w całości lub w równych ratach przed meczem, (zawodnicy nie płacą za wejście na trening)
– drużyny 3-5 osobowe bez podziału na kategorie,
– osoby zaczynające swoją przygodę z curlingiem mile widziane
MEDALE DLA DRUŻYN, KTÓRE STANĄ NA PODIUM

Regulamin DLC – Dzikiej Ligi Curlingu
Przedstawiony poniżej regulamin zostanie skorygowany po sprawdzeniu ilości zgłoszonych drużyn.
1. Liga rozgrywana w dwóch fazach: round robin oraz faza finałowa. O pozycji w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, bilans kamieni, większa liczba zdobytych kamieni, bilans endów, większa liczba zdobytych endów, większa liczba rozegranych meczów, losowanie.
2. Za zwycięstwo w meczu zdobywa się 3 punkty, za remis 2 punktu, a za porażkę 1 punkt.
3. Organizator podaje rozkład meczów, a zainteresowane drużyny indywidualnie umawiają się na mecz, a jego termin zgłaszają mailowo organizatorowi. Drużyny nie są zobowiązane do rozebrania wszystkich meczów. Przesunięcie terminu meczu należy zgłosić najpóźniej 24h przed ustalonym terminem. W jednym dniu mogą się odbywać maksymalnie dwa mecze równocześnie.
4. Do DLC zgłaszane są drużyny 3-5 osobowe bez podziału na kategorie. W trakcie trwania można zgłosić dodatkowego zawodnika do drużyny, ale bez możliwości przekroczenia 5 osób w drużynie. W wyjątkowych przypadkach można wymienić jednego zawodnika z drużyny po zgodzie organizatora. Jeden zawodnik w sezonie może wystąpić tylko w jednej drużynie. Wszystkie zmiany należy zgłaszać mailowo.
5. Mecze podlegają następującym zasadom:
a) Przed meczem drużyny losują przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie,
b) Limit czasu wynosi 75 minut. Po sygnale upływu czasu bieżący end jest ostatnim. Matematyczny brak szans drużyny na zwycięstwo nie kończy meczu,
c) Drużyny muszą być gotowe do rozpoczęcia meczu najpóźniej o godzinie 20:05. W przypadku spóźnienia do 15 minut drużyna, która się nie stawiła się w składzie umożliwiającym rozpoczęcie meczu, oddaje przeciwnikowi pierwszego enda 2-0 oraz przywilej ostatniego kamienia.
6. Dopuszczalne są różne rodzaje szczotek z wyjątkiem szczotek z włosia oraz padów z materiałów kierunkowych.
8. We wszystkich sprawach nieuregulowanych niniejszym dokumentem, stosuje się przepisy „The Rules of Curling” Światowej Federacji Curlingu. W sprawach organizacyjnych decyzję podejmuje organizator.

/DKC Dzik Świdnica/

Poprzedni artykułNie ma weta. Środki z budżetu unijnego i funduszu odbudowy popłyną do krajów UE
Następny artykułWezmą rewanż na KKS-ie Siechnice?