Strona główna Artykuł sponsorowany Rekuperacja – bezpieczna wentylacja z odzyskiem ciepła

Rekuperacja – bezpieczna wentylacja z odzyskiem ciepła

0
Zdrowy i bezpieczny dom dla Twojej rodziny to priorytet. Najbardziej liczy się w nim komfort, aby wszyscy domownicy z chęcią powracali do niego każdego dnia. Jednym z najważniejszych aspektów komfortowego mieszkania jest odpowiedni system wentylacji, który umożliwi zdrowe i bezpieczne funkcjonowanie w domu. Nowoczesnym rozwiązaniem jest rekuperacja, która zapewnia nie tylko doskonałą wentylację, ale także energooszczędność poprzez odzyskiwanie ciepła.

Co to jest rekuperacja?
System oparty na rekuperacji polega na tłoczeniu powietrza, oczyszczaniu go ze smogu i alergenów, a także odzyskiwaniu ciepła. Dzięki temu oszczędność na wydatkach, związanych z ogrzewaniem, jest imponująca.

Rekuperatory zaprojektowane przez czołowego producenta tych systemów, firmę Vasco, działają automatycznie. Z powodzeniem odzyskują maksymalną ilość ciepła. Dodatkowo rekuperator zapewnia zawsze czyste i świeże powietrze w domu, a jednocześnie jest łatwy w obsłudze i bezproblemowy. Całym systemem można sterować za pomocą smartfona, również będąc poza domem. Ułatwia to specjalna funkcja nieobecności w domu. Dlatego nie ma mowy o marnowaniu energii i ciepła, kiedy dom jest pusty. Więcej na temat oferty rekuperacji firmy Vasco przeczytasz na https://vasco.eu/pl/rekuperacja.

Rekuperacja w domu jednorodzinnym
Mówi się, że system rekuperacji w domu jest kosztownym wydatkiem. Jednak w ogólnym rozrachunku, dzięki odzyskiwaniu ciepła i energooszczędności, rekuperacja jest bardzo opłacalna. Najważniejszą sprawą jest decyzja o montowaniu takiego systemu w domu jednorodzinnym, już na etapie projektu. Wówczas specjaliści z firmy oferującej takie rozwiązania, dokładnie zaplanują rozmieszczenie systemu i wszelkie dogodności z nim związane. W porozumieniu z klientem powstaje więc idealny system rekuperacji, dostosowany do innych instalacji wewnętrznych i rozkładu pomieszczeń.

Bezpieczeństwo, cisza, estetyka
System rekuperacji w domu jednorodzinnym oczyszcza powietrze, przedostające się z zewnątrz do środka. Zatem to, czym oddychamy w domu jest w pełni bezpieczne od smogu, dymu z kominów, nieprzyjemnych zapachów i trującej wilgoci. W czasach, kiedy okna plastikowe powodują w domach efekt szklarni i powstawanie grzybów wewnątrz pomieszczeń, rekuperator zdaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem tej sytuacji.

Ponadto taki system chroni domowników przed nadmiernym wychładzaniem mieszkania, spowodowanym wietrzeniem pomieszczeń, aby zapobiegać wilgoci. Z rekuperatorem możesz zapomnieć o wiecznie wychłodzonym wnętrzu i przez cały rok cieszyć się świeżym, zdrowym powietrzem w domu.

Niepodważalnym atutem rekuperacji jest również wyjątkowa estetyka całego systemu. Kanały stworzone przez firmę Vasco mają jedynie 6 cm, więc nie zabierają przestrzeni i są mało widoczne. Dodatkowo ich design jest estetyczny i nowoczesny, więc idealnie wpisuje się w infrastrukturę domu.

Walka z alergenami
Czyste powietrze to również walka z wszechogarniającymi alergenami, na które źle reagują domownicy. Kurz, skupiska roztoczy czy pyłki roślin powodują alergię, nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych. System rekuperacji oczyszcza powietrze również z alergenów, dlatego będąc w domu możemy oddychać swobodnie.

Vasco Silent Ventilation – cisza jak nigdy dotąd
Cały system Vasco Silent Ventilation działa niezwykle cicho. Nie zagłusza więc codziennego życia domowników, jednocześnie stale podnosząc komfort ich życia. Dodatkowo na ten system producent oferuje aż 6-letnią gwarancję, która obejmuje projekt, montaż, a także pakiet corocznych przeglądów, dzięki którym system rekuperacji w Twoim domu będzie działał bez zarzutu.

Nawilżacz kanałowy
Suche powietrze w domu w sezonie intensywnego ogrzewania to zmora naszych układów oddechowych. Wraz z systemem rekuperacji, który dzięki odzyskowi ciepła ogranicza nakłady na ogrzewanie domu, firma Vasco oferuje specjalne nawilżacze kanałowe. To urządzenie montowane w kanale wentylacyjnym nawilża powietrze, dzięki czemu nawet w czasie intensywnej zimy, powietrze jest ciągle nawilżane. Brak suchego powietrza w domu pozytywnie wpływa na wszystkich domowników, a w szczególności na dzieci.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZaginęła Rózia [Aktualizacja]
Następny artykułZbiórka elektrośmieci w najbliższą sobotę